Forum

SQL server domain a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL server domain admin hesabı kitliyor

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
613 Görüntüleme
(@VolkanKSAKARYA)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

domain admin şifremi değiştirdikten sonra sql server tarafından domain admin hesabım kilitlendi. SQL üzerinden kurulum yapılırken girilen şifreyle işlemler yaptığı için olduğunu düşünüyorum.fakat nerelerde bu şifreyi güncellemem gerekiyor 

yardımlarınız için teşekkürler

Gönderildi : 11/02/2017 23:59

(@VolkanKSAKARYA)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam sql serverım normal çalışıyor o konuda sıkıntı yok, configuration manager dan ben hesap ayarlarını biraz karıştırdım sanırım, defult u nasıldı tam hatırlamıyorum ama ben domain admin hesabımı girdim daha sonra  domain admin hesabımın kitlendiğini farkettim sonra local system e çektim, sorun hala devam ediyor admin hesabımı sürekli kitliyor. 

sql server a sa ile giriş yaptım login kısmında domain admin hesabım yoktu oraya da ekledim,

Gönderildi : 12/02/2017 01:07

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Domain admin hesabınızla çalışan bir servis mevcut olabilir mi ?

Eğer öyleyse domain admin kullanıcısıyla start olan servisleri bulup yeni şifreyi girin. Sorun çözülecektir. 

Gönderildi : 12/02/2017 04:08

(@VolkanKSAKARYA)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Servisleri kontrol ettim görünürde domain admin ile çalışan bir servis göremedim fakat bu sorun sql servislerin log on hesaplarını domain admine çekmeye çalıştıktan sonra oldu herşeyi eski haline aldım değiştirdiğim domain admini bile eski haline getirdim sorun haladevam ediyor, nerden değiştirdim başıma iş çıkardım 😂

Gönderildi : 12/02/2017 13:31

(@VolkanKSAKARYA)
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sorunu çözdüm , ilgilenen cevap veren arkadaşlara çok teşekkürler,

Ben yazıcı sunucumda sorunu ararken çok masum duran yedekleme sunucum üzerinde çalışan DPM den kaynaklanıyormuş asıl sorun.

DPM domainden çalışmakta ve sql için domain admin hesap istemekte bu hesap şifresi değiştiği için sürekli domain admin hesabım kitleniyormuş.

Buda bir tecrübe olmuş oldu ✅ 

Gönderildi : 12/02/2017 18:04

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Sorunun çözüldüğüne sevindim. Sanırım servisler için domain admin kullanmak yerine, servis hesaplarının açılması daha doğru olacaktır. 

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 12/02/2017 18:20

Paylaş: