Forum

Sql Server 2008 R2 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql Server 2008 R2 kurulumu

4 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
2,435 Görüntüleme
(@TayfunKOC)
Gönderiler: 169
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Arkadaşlar yeni format atılmış pc üzerinde (Henüz güncellemeler yapılmamış.) Sql server 2008 r2 kurulumu yapmak istiyorum.Ancak en başında setup ı çalıştırdığımda uyumluluk sorunu ile ilgili bir uyarı alıyorum ve .Net Framework ile ilgili güncelleme yapmamı istiyor.Benden .Net frame wrok 3.0 ı yüklememi istiyor.Ama zaten pc de .Net 4.5 kurulu.Regedit üzerinden NDP altında v4.5 olarak yüklü olduğunu görüyorum.4.5 diğer sürümleri de içeriiyor ise Sql Server' ın böyle bir hata vermesi normal midir? Kurulum ekrnaında otomatik indir yükle ve devam et seçeneği var.Oradan devam ediyorum şimdilik.Merak ettiğim için buradan sormak istedim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 05/01/2017 18:59

(@TayfunKOC)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Arkadaşlar yeni format atılmış pc üzerinde (Henüz güncellemeler yapılmamış.) Sql server 2008 r2 kurulumu yapmak istiyorum.Ancak en başında setup ı çalıştırdığımda uyumluluk sorunu ile ilgili bir uyarı alıyorum ve .Net Framework ile ilgili güncelleme yapmamı istiyor.Benden .Net frame wrok 3.0 ı yüklememi istiyor.Ama zaten pc de .Net 4.5 kurulu.Regedit üzerinden NDP altında v4.5 olarak yüklü olduğunu görüyorum.4.5 diğer sürümleri de içeriiyor ise Sql Server' ın böyle bir hata vermesi normal midir? Kurulum ekrnaında otomatik indir yükle ve devam et seçeneği var.Oradan devam ediyorum şimdilik.Merak ettiğim için buradan sormak istedim.

Teşekkürler.

Arkadaşlar selamlar,

Devam etmek istediğim şekilde yüklemeye geçemedim.Microsoft' un sitesinden .Net 3.4 tam sürüm olarka offline setup hizmetini indirdim.Ancak onu kurmaya çalıştığımda da 

Bilgisayar yükleme için şu özelliği gerektiryor şeklinde uyarı alıyorum ve yine .Net Framework 3.5 seçeneğini indir ve yükle ile bu özelliği yüklemeden devam seçenekleri geliyor.İndir ve yükle dediğimde indirme işlemini br türlü yapmıyor..Net 3.5 tam sürümünü yüklerkende aynı uyarıyı vermesi enteresan geldi.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 05/01/2017 19:40

(@TayfunKOC)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Teşekkürler.

Arkadaşlar selamlar,

Devam etmek istediğim şekilde yüklemeye geçemedim.Microsoft' un sitesinden .Net 3.4 tam sürüm olarka offline setup hizmetini indirdim.Ancak onu kurmaya çalıştığımda da 

Bilgisayar yükleme için şu özelliği gerektiryor şeklinde uyarı alıyorum ve yine .Net Framework 3.5 seçeneğini indir ve yükle ile bu özelliği yüklemeden devam seçenekleri geliyor.İndir ve yükle dediğimde indirme işlemini br türlü yapmıyor..Net 3.5 tam sürümünü yüklerkende aynı uyarıyı vermesi enteresan geldi.

İyi Çalışmalar.

cmd = DSIM ile çözülmüştür.

Gönderildi : 05/01/2017 20:10

(@TayfunKOC)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hata vermesi normal, kendi bozdum kendim çözdüm olmuş 🙂

Hocam ilk başta kurulum için setup ı çalıştırdığımda .Net 3.5 i istemesini anlam veremedim.Sonra bu linkte ki açıklamada gerekliliğini gördüm.

SQL Server için Microsoft .NET Framework önkoşulları

Aşağıdaki tabloda çeşitli sürümleri ve SQL Server sürümleri için .NET Framework sürüm gereksinimleri özetler ve ürünün kurulumu medyasıyla dahil olup olmadığını ve onu kurulumunun bir parçası yüklü olup olmadığını açıklar.

https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/2027770

Tablo 1:

SQL sürüm . NET Framework sürüm Ürünle birlikte gelen? Kur'un bir parçası yüklü?
SQL Server 2005 (tüm sürümler) 2.0 Evet Hayır
SQL Server 2008 express (Temel) 2.0 SP2 Hayır Hayır
SQL Server 2008, Windows Server 2003 (64-bit), IA-64 2.0 SP2 Evet Evet
SQL Server 2008 (tüm diğer sürümleri için) 3.5 SP1 Evet Evet *

Daha sonra 3.5 i indirip kurmayı denedim ama Net Framework 3.5 i kurmak içinde .Net 3.5 e ihtiyacı olduğuna dair bir uyarı verdi.Sonraki araştırmamda aşağıda ki link teki gibi 3.5 in path yolunu göstererek kurulum yaptım ve üzerine Sql Serverı kurabildim.Sorunu yaşayan arkadaşlar burdan çözüüm bulaiblirler.

https://support.microsoft.com/en-us/help/10164/fix-windows-update-errors

Gönderildi : 06/01/2017 02:22

Paylaş: