Forum

sql database e kull...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql database e kullanıcı değiştirdiğinde erişim sağlamak

3 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
1,238 Görüntüleme
(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

win server 2012 r2 ve 2008 r2 sql kurulu bu sunucu domainde değildir. local administrator hesabı ile açılmıştır. ben o sunucuda başka bir admin hesabı açığımda sql database e bağlanmak istediğimde o kullanıcı ile bağlanamıyorum. 

sql logon ekranında aşağıdaki şekilde bağlanmak istiyorum 

local                                                                                                                                                                                                       windows autantication kullanıcısı ile bağlanmak istiyorum. 

yada

.                                                                                                                                                                                                                         oluşturduğum kullanıcı ile de bağlanamıyorum.

Gönderildi : 14/04/2016 17:58

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

win server 2012 r2 ve 2008 r2 sql kurulu bu sunucu domainde değildir. local administrator hesabı ile açılmıştır. ben o sunucuda başka bir admin hesabı açığımda sql database e bağlanmak istediğimde o kullanıcı ile bağlanamıyorum. 

sql logon ekranında aşağıdaki şekilde bağlanmak istiyorum 

local                                                                                                                                                                                                       windows autantication kullanıcısı ile bağlanmak istiyorum. 

yada

.                                                                                                                                                                                                                         oluşturduğum kullanıcı ile de bağlanamıyorum.

Karşımıza yukarıdaki gibi bir ekran çıkacaktır ve “Server Name” kısmında yetkilendirmek istediğiniz adı seçip aşağısında da “Authentication” kısmında ise “Windowa Authentication” u seçip“Connect” butonuna basıyoruz. Burası bizim bilgisayarımızda ama sistemin kurulu olmasından dolayı  şifresiz girebilmekteyiz.

Burada bağlantı kurduktan sonra gelen database de “Security” dosyasında ki “Logins” dosyasına geliyoruz.

Burada eski kullanıcıları da yönetebilir şifre değişiklikleride yapabilirsiniz. Eğer kurulumda“Windows Authentication” görevi vererek kurduysanız zaten şifre yönetimi yapamayacaksınız.

Yeni bir kullanıcı tanımlamak için “Logins” dosyasına sağ tıklayıp “New Login..” diyoruz.

demek isteğimi yukarıdaki işlem ile yaptım

Gönderildi : 15/04/2016 11:47

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Sql login istiyorsanız, ekrandaki sql authenticationı seçmeniz gerekiyor, windows login de sadece local deki user ile bağlanabilirsiniz, çünkü domain yok yapıda.

sql security den oluşturduğum local kullanıcıyı ekleyip yetkilendirdim fakat yeni oluşturduğum kullanıcının uturumda yine bağlanmıyor başka bir işlem kaldı mı acaba?

Gönderildi : 15/04/2016 16:43

Paylaş: