Forum

Single User DB

Bildirimler
Hepsini Temizle

Single User DB

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,254 Görüntüleme
(@MusaCaglar)
Gönderiler: 144
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,  rds connection broker HA yapısına göre kurulum yapıyorum ancak db oluştururken db oluşturmasında hata veriyor. Sql kontrol ettiğimde db nin single user modde create olduğunu farkettim. Farklı sql de denedim ancak her seferinde oluşan db hep single mod da oluştuğunu fakrettim. multi user modda oluşması için nereyi kontrol etmem gerekiyor

Gönderildi : 16/03/2016 01:06

(@MusaCaglar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tüm db leri kontrol ettim Yavuz Bey system db ler dahil hepsi multi user modda. native client versiyonu ile alakalı olabilir mi acaba onu kontrol edeceğim

Gönderildi : 16/03/2016 11:46

(@MusaCaglar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

The Remote Desktop Connection Broker server could not install the database named RdpCb by using the connection string:
DRIVER=SQL Server Native Client 11.0;SERVER=10.10.28.10;Trusted_Connection=Yes;APP=Remote Desktop Services Connection Broker;DATABASE=master.
The database name in the connection string is shown as [master] because in order to create a new database with admin specified name, a connection must be made to master database.

hatası alıyourm

Gönderildi : 16/03/2016 13:56

(@caglarozenc)
Gönderiler: 247
Reputable Member

Buradaki yazıda hata için bazı öneriler getirilmiş. 

• The SQL Server Native client is not installed
  • A firewall is blocking SQL Access from the RD Connection Broker (port 1433)
  • The incorrect SQL Server Native Client version is specified
  • An incorrect SQL Server name is specified

Gönderildi : 16/03/2016 14:07

(@MusaCaglar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Çağlar Bey, dediklerinizi kontrol ettim ancak bir sonuca ulaşamdım. Benim db lerim oluşuyor o kısımda sorun yok ancak single modda oluştuğu için sanırım işlem yapamıyor. Rds sunucularını acaban sql üzerinde delegation mu yapmam gerek. tekrar araştırmaya başladım

Gönderildi : 23/03/2016 00:09

(@EmreOgreten)
Gönderiler: 13
Active Member

Merhaba,

Benzer bir hatayı bir uygulama da almıştık. Orada şu kontrolleri yapmıştık. Userı create eden userın default database i master a çekmiş, normalde olmaması gerekiyor  ama dbcreator yetkisi yerine sysadmin ( maalesef ) verip db yi create ettirmiştik. Bu işlemlerden sonra hata almadı. Ama db yi oluşturuyor ise şunu yapamazmısınız, uygulama db yi oluşturduktan sonra uygulamayı kapatıp , datamase i multi user modda alterlamayı deneyebilirsiniz sanırım. 

Gönderildi : 25/03/2016 16:57

(@MusaCaglar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Aldığım hata tamamen dikkatsizlikten kaynaklanıyormuş, sql regional settings ayarlarını türkçe yaptığımı farkettim, collation değiştirince düzeldi. bilgimize, teşekkürler.

Gönderildi : 17/08/2016 00:42

Paylaş: