Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL HATA

7 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
5,648 Görüntüleme
(@haydarcankilic)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Windows could not start the SQL Server  MSSQLSERVER  on local computer.  For more information,review the System Event Log.If this is a non-Microsoft Service, contact the service vendor, and refer to service-specific error code -2146885628 

2014 kurulumu ve restart sonrasi services.msc den MSSQLSERVER i stard dedigimiz de boyle bir hata aliyoruz. 

Sebebi ne olabilir acaba?  

Tesekkurler

Gönderildi : 08/03/2016 18:26

(@haydarcankilic)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

.Net frameworkler yüklü. Sadece uyarılarda domain controller üzerine kurdugumuzu ve windows firewall hatası veriyor.

Default ayarlar da kurdum.  Mix authotant. modu sectim.  İlk kurulumda C yi seçtim kurulumda  daha sonradan Data root olan ekranı D yaptım hepsini. 

Yarın tekrar kaldırıp kuracağım.

Komple kaldırmak için program ekle kaldırdan yapmam yeterli olur mu acaba ?

Kusura bakmayın daha önce sql 2012 i sanal ortamda kurdum 1 kere. Pek fazla bilgim yok o yüzden.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.  

Gönderildi : 08/03/2016 23:33

(@haydarcankilic)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yavuz bey. 

dc uzerine kurulumu bende onermedim. Fakat ihale sebebi ile dl160 gen9 xeon islemci  2 adet 1tb disk uzerinde c ve d olarak 450 450 boldum. 

server 2012 r2 var. Sanallastirma yapmadan direk dc uzerine kurmamizi soylediler.  Normalde ben hyper v uzerine dc ayri bir server sql ayri olarak yapacaktim. 

Simdi bu sabah tekrardan kuracagim sql server 2014 standard surumunu.  

Bu konuda ilgili makalelerde ki gibi yapiyorum fakat hep hata yasiyorum. 

Ilginiz icin cok tesekkur ederim.

Gönderildi : 09/03/2016 12:25

(@haydarcankilic)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu arada server  2012 r2 standard.  Datacenter mi olmasi gerekir ?  Powershell versiyonu kac yapmaliyim.  ?  

Gönderildi : 09/03/2016 12:27

(@haydarcankilic)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Suan sadece domain controler uzerine kuruldugu icin uyari aldim.  

Sql ile ilgili Featuresleri kurarken

Altta hedef dizin gosteriyor ya.  Ben herseyi E ye kurmasini istiyorum. Ayirmis oldugum disk e.  

Orada mi hata yapiyoruz acaba ?  C ye kurmak istemiyorum sql i.    Bir de bu kullanicilar ile ilgili hata yapiyorum sanirim. Defaultta birakip mi gececegim kendim mi olusturacagim kullanici?  Cok zorluk yasiyoruz inanin

Gönderildi : 09/03/2016 12:51

(@haydarcankilic)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Butun kurulumu c ye kurdum ve gırıs yapabıldım sql e.

Sımdı tekrar kaldırıp kuracagım.   Log dosyalarının sadece E ye kurulması ıcın  kurulum asamasında hangı dızınlerı gosterıp klasor acmalıyım.

Yıne c de kurulu olsun ama anlık log dosyalarının E de olmasını ıstıyor yazılımcımız.

Sıze zahmet olmazsa kurulum asamasında kı yerlerı resım olarak belırtebılırmısınız. Ya da yazı ıle yazarsanızda yapabılırım.

Tesekkur ederım ıyı calısmalar.

Gönderildi : 09/03/2016 16:16

(@haydarcankilic)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yardımınız için cok tesekkür ederim.

Gönderildi : 09/03/2016 17:44

Paylaş: