Forum

SQL SERVER 2008 kur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL SERVER 2008 kurulum hatası

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,256 Görüntüleme
(@vedatozer)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Daha öncede defalarca kez sayfanızdakı http://www.cozumpark.com/blogs/sql/archive/2008/11/09/sql-server-2008-kurulum.aspx Sql server kurulum u takip ederek Sql server 2008 'i kuruyordum ancak bugun defalarca kez denememe rağmen kurulumu yapamadım.

Her defasında MSSQLServerADHelper100 seklınde bır hata alıyorum ve kurulum eksık kuruluyor ve hiçbir işlem yapamıyorum. Defalarca kaldırdım kurdum repair yaptım yok hep aşşağıdakı hataları aldım.

Gönderildi : 21/01/2016 17:05

(@enginkulac)
Gönderiler: 118
Estimable Member

Merhaba,

Log kayıtlarını incelemekte fayda var. Sistemde daha önce kurulu olan bir MsSql Server var mıydı? Eğer ki var ise sistemden sql'i tamamen temizlemeniz gerekiyor. Bazı dosyalar ve registry kayıtları kaldığında hata verebiliyor. Ayrıca klasör izinleri kontrol edin ve kurulumu yonetici olarak çalıştırın.

Gönderildi : 21/01/2016 22:04

(@vedatozer)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İşletim sistemini tamamen format atıp temizledim. Ancak eski işletim sistemi üzerinde bir yazılım var ve lisanslı lisansını alacağımız kişiye ulaşamadığımızdan eski pc nin Regedit dosyasını bu pcye attım lisansı direk gördü ancak dediğiniz gibide Registry dosyalarında sql serveri görüyor. Registry dosyalarındakı sql uzantılarını manuel silemiyorum bunun bir çaresi varmı komple kaldırmak için ? veya bu hali ile Sql serveri kurmak için ?

Gönderildi : 22/01/2016 12:27

(@vedatozer)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hayır farklı bır yazılım mevcut bu yazılım Sql server datası ıle calısıyor ve format attıgımızda lisans istiyor. o yazılım lisansını Registry dosyalarında görüyor. Oyüzden önceki attığım pc nin Registry dosyasını aynı işletim sistemini farklı pc ye kurarak yükledim Registry dosyasını attım ve yazılımımız kayıtlı lisans olarak çalışıyor ancak burdaki problem sql server dosyalarıda registry dosyalarında oldugundan dolayı sql server kuramıyorum.

Gönderildi : 22/01/2016 12:52

(@vedatozer)
Eminent Member
Konu başlatıcı

DENEYİP BİLGİ VERECEĞİM SİZE. TEŞEKKÜRLER

Gönderildi : 22/01/2016 16:21

Paylaş: