Forum

sp io problemi (SSM...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sp io problemi (SSMS üzerinden 110 read, iis çağırdığında 10 milyon read)

3 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@AlperAkyuz)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Sql server 2008 R2 versiyonu kullanıyorum. Basit bir select cümlesi, büyük bir tablo ile küçük bir tabloyu join yaparak sonuç getiren sp; management studio üzerinden çalıştırıldığında 40 ms de 110 read yaparak getiriyor. Ancak sp IIS üzerinden çağırıldığında 10 milyon io yapıyor ve 3-5 dk içerisinde cevap veriyor. Bu sp nin kullandığı tüm plan ları sildim hatta sp yi drop create ettim. Ancak problem çözülmedi.

Sizce neden olabilir ? şu an sistemi çok yoruyor . Teşekkürler

Gönderildi : 07/10/2015 13:24

(@AlperAkyuz)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Yavuz Bey

Çok teşekkür ederim ilginiz için. Sorun çözüldü.

Execution planları sildikten sonra, sp IIS üzerinden ilk çağrıldığında bir plan üretti ancak başarısız bir plandı. Sp yi ben SSMS ile execute ettikten sonra tekrar planları kontrol ettiğimde farklı bir plan daha eklendi ve çok başarılıydı. Performanssız planı sildikten sonra IIS üzerinden gelen istekler de performanslı planı kullanmaya başladı.

Ayrıca her gece çalışan maintenance job'ının içinde sp_recompile scipti de çalışıyordu. Bunu da disable ettimki; Planların silinmemesi için.

Ancak neden SSMS ten çağrıldığında farklı plan, iis üzerinden çağrıldığında farklı plan oluştuğunu anlayamadım. Bu konuda bir fikriniz var mı ?

Gönderildi : 08/10/2015 17:54

(@AlperAkyuz)
Active Member
Konu başlatıcı

Tekrar teşekkür ederim Yavuz Bey

İlginiz beni çok mutlu etti. Gönderdiğiniz linki inceliyorum.

iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 13/10/2015 21:49

Paylaş: