Forum

SSIS Buffer Manager

Bildirimler
Hepsini Temizle

SSIS Buffer Manager

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@osmandirek)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

Server 2012 R2 Kurulu 64GB Ram 6 x480 ssd kullanılan bir serverımız var. Üzerinde Sql 2014 Enterprise 64bit kurulu. 

veri ambarı kurulumu yaparken SSıs pipeline yeterli depolama alanı yok şeklinde bir hata alıyorum. 

bu hatanın SSIS Buffer Manager ile alakalı olduğu söylendi.

Buffer Cache Size Yükseltme gibi bir şansımız varmıdır. konu ile alakalı ne yapılabilir. 

Teşekkürler.  

Gönderildi : 23/04/2015 12:14

(@osmandirek)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

İlgilendiğiniz için Teşekkür ederim.

paket içerisinde bulunan buffer size ayarlarını değiştirdim. ama sonuç yine  değişmedi. Burada aslında paket içinde olan buffer size değeri değil SSIS in sunduğu kullanılabilir buffersize ayarlarına nasıl erişim sağlayabilirim. bunu sql'den mi yapacağız yada cache değerini nereden yükselteceğiz kaç farklı yöntem denedim ama çıkar yol bulamadım.

sql içerisinde memory bilgilerini aldım aşağıdaki şekilde. 

Connection Memory (KB)                                                                                                           10504

Granted Workspace Memory (KB)                                                                                                   3984

Lock Memory (KB)                                                                                                                 30456

Optimizer Memory (KB)                                                                                                           1808

SQL Cache Memory (KB)                                                                                                           92296 

Gönderildi : 23/04/2015 14:39

Paylaş: