Forum

IIS (Internet Infor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS (Internet Information Services)'den connecte olan FTP ve Webdav user listesini görme

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
718 Görüntüleme
(@nasrineymar)
Gönderiler: 103
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sayın DB yöneticileri,

size bir sorum olacaktı.

Ortamda bir adet Webdav ve FTP sunucu var. Bu sunucu DMZ'de olup domain ile herhangi bir replication vs yoktur. 

Toplamda 786 adet FTP ve Webdav kullanıcı var. Bunların %60'ı günlük bağlanmaktadırlar.

Webdav sunucusuna SQL server kursam dışardan gelen https bağlantılarının banan raporunu verebilir mi?

iki türlü erişim var bunlar şu şekilde.

FTP için : iç network ve dış network = ftp://file.kirazli.com (bu bağlantıyı IIS üzerinden hangi kullanıcı connecte olmuş veya onlice durumda bunu görebiliyorum. Yani içerden FTP ile bağlantı yapan kişileri görüyorum.

Webdav için : dış network ve iç network : ben kendi evimdeki bilgisayarımdan https://file.kirazli.com dedğimde ve wendav ile connecte yaptığımda IIS üzerinde bir türlü kullanıcı ismi veya session görülmüyor.

Kısacası https ile connecte olan kullanıcıların listesini nasıl ve nerden görebilirim veya SQL tarafında bununla ilgili bir query yazılabilir mi?

Saygılar iyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/02/2015 14:40

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

bunun ıcın ugulama uzerıne sessıon start eventınde kod yazmanız lazım gelen ıp ve user bılgılerını alıp bır db ye yazarsanız anca analız edebılırsınız. aksı taktırde webdavın dırek olarak sql entegrasyonu yok dıye bılıyorum. 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 16/02/2015 18:10

(@yselimakbulut)
Gönderiler: 23
Eminent Member

DB üzerinde  sessionda tutulan application Name alanını kullanarak gelen Connectionları bir tabloya alabilirsin. Sonra buradan application name alanını  kullanarak kendin bir rapor çıkarabilirsin. Ama Connection Auto audit yapan bir yapı yok SQL de diye biliyorum.

Gönderildi : 17/02/2015 18:05

(@nasrineymar)
Gönderiler: 103
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sayın Hocam bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

Yalnız ben DB admini vs değilim. Yani SQL'de kod vs yazamıyorum. Sadece kodu çalıştırıyorum. Çok rica etsem böyle bir hazır kod var mı elinizde yani nasıl bir kod yazabilirim?

Saygılar,

teşekkürler 

Gönderildi : 18/02/2015 02:07

(@yselimakbulut)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Uygulamayı yazan arkadaşların kod blocklarında yazdığı application name'e göre aşağıda örneği mevcut. SQL serverda bu sesionları

SELECT program_name,* from sys.dm_exec_sessions where session_id!=@@SPID and session_id>50 and program_name='My Application'  kodu ile yakayıp bir tabloya yazman gerekiyor. hali hazırda bir rapor yok. fakat birazcık DB kodu ile buradan yakalayabilirsin.

Örn .net uygulaması Connection string: Data Source=(local);Initial Catalog=AdventureWorks;
Integrated Security
=True;Application Name="My Application"

Gönderildi : 19/02/2015 17:04

Paylaş: