Forum

SQL üzerinden ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL üzerinden program çalıştırmak

4 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
3,616 Görüntüleme
Wickers
(@jhonwick)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Uzaktaki bilgisayarın SQL'ine 1433 portu ile kendi SSMS'imden IP numarasından giriş yapıp müdahalede bulunabiliyorum. Karşı taraftaki SQL'den bir program aracılığıyla benim kendi server'ımdaki SQL'ime veri geliyor. Bu program ara sıra tıkanıyor ve bağlantı kurmak bazı durumlarda sıkıntı olabiliyor, (teamviewer id ve pass gerekli olduğu için) ben uzaktaki bilgisayarıma kendi SSMS'imden bağlanıp orada hazırladığım bir .bat dosyasını çalıştırmalıyım. bat dosyasında da o programı kapatma ve açma kodları var ama onu bir seferlik çalıştıracağım kod veya bir yol lazım. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 17/12/2014 19:18

Wickers
(@jhonwick)
Active Member
Konu başlatıcı

Yavuz Bey,

'c:test.bat' iç ya da dış komut, çalıştırılabilir

program ya da toplu iş dosyası olarak tanınmıyor.

NULL

SQL'de bat çalıştırma komutundan sonra bu çıktıyı alıyorum ve bat dosyası çalışmıyor.

xp_cmdshell aktif etme çıktısı da aşağıdaki gibidir;

Configuration option 'show advanced options' changed from 1 to 1. Run the RECONFIGURE statement to install.

Configuration option 'xp_cmdshell' changed from 1 to 1. Run the RECONFIGURE statement to install.

Gönderildi : 17/12/2014 20:04

Wickers
(@jhonwick)
Active Member
Konu başlatıcı

Yine bir hata ile karşılaştım, ekstra olarak sql serverda yapılması gereken bir schema ayarı veya kullanıcı ayarı/yetkisi olabilir mi sorun?

"Could not find server 'master' in sys.servers. Verify that the correct server name was specified. If necessary, execute the stored procedure sp_addlinkedserver to add the server to sys.servers."

Gönderildi : 17/12/2014 20:32

Wickers
(@jhonwick)
Active Member
Konu başlatıcı

Bu işlemlerin güvenlik açısından zararı olur mu?

Gönderildi : 19/12/2014 19:01

Paylaş: