Forum

windows 2012 server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2012 server domain control üzerine sql server kurulduğundaki riskler

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
621 Görüntüleme
(@ugurtelli)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar Windows 2012 server domain control üzerine 2008 sql server kurulduğundaki riskler nelerdir şuanda sistem çalışıyor ama risklerini söyleyebilecek arkadaşlar var mı ? 

Gönderildi : 25/11/2014 20:18

(@ugurtelli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yavuz bey sql de veri kaybı yaşanır  mı grup polic felan uygulamayacağım güvelik derken biraz açarmışsınız

Gönderildi : 25/11/2014 20:38

(@ugurtelli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yavuz bey ben daha önceki eski sistem 2003 server domain kontrol üzerine sql 2005 server kurulu 6 kullanıcı bağlı muhasebe işleri yapılıyor ve 10 yıldır hiç bir problem yaşanmadı sistem yenileceğimiz için  Windows 2012 server domain kontrol üzerine sql server kurduk Windows 2012 de bir değişiklik mi yapıldı da  önerilmiyor

Gönderildi : 25/11/2014 20:48

(@ugurtelli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yavuz Bey anladım bir şey daha sormak istiyorum grup oluşturup o kullanıcılara okuma ve yazma izni versem gene mi sıkıntı olur

Gönderildi : 25/11/2014 21:01

(@ugurtelli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yavuz Bey yani administrators üye yapsam tam yetki 🙂 gene mi olmaz bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim

Gönderildi : 25/11/2014 21:06

(@ugurtelli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms143506.aspx#DC_Support

For security reasons, we recommend that you do not install SQL Server 2014 on a domain controller. SQL Server Setup will not block installation on a computer that is a domain controller, but the following limitations apply:

• You cannot run SQL Server services on a domain controller under a local service account.

• After SQL Server is installed on a computer, you cannot change the computer from a domain member to a domain controller. You must uninstall SQL Server before you change the host computer to a domain controller.

• After SQL Server is installed on a computer, you cannot change the computer from a domain controller to a domain member. You must uninstall SQL Server before you change the host computer to a domain member.

• SQL Server failover cluster instances are not supported where cluster nodes are domain controllers.

• SQL Server Setup cannot create security groups or provision SQL Server service accounts on a read-only domain controller. In this scenario, Setup will fail.

Gönderildi : 25/11/2014 21:44

(@caglarozenc)
Gönderiler: 247
Reputable Member

DC kurulu olan makine üzerine mi SQL Server kurulumu yapacaksınız anlamadım ? 

Gönderildi : 28/11/2014 15:02

Paylaş: