Forum

SQL Sorgu Hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Sorgu Hatası

3 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
5,696 Görüntüleme
(@bariskose)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar ;

uzaktan şubelerin db lerine bağlananarak aşağıdaki sorguyu çalıştırıyorum ancak bir iki şubede çalışmıyor bi türlü bulamadım sorunu kayıtları eksik getiriyor yada hiç getirmiyor tabloyu tek başına sorguladığımda kayıtlar mevcut bu şekliyle eksik oluyor fikri olan varsa lütfen paylaşsın şimdiden teşekkürler.

select RET.TARIH_SAAT,ARSV.GUNLUK_ADISYON_No AS FİŞ_NO,ARSV.ADISYON_TIPI,URUN.ADI AS ÜRÜN,RET.MIKTARI,URUN.SATIS_FIYATI_1 AS MASA_FİYATI,URUN.PAKET_SATIS_FIYATI AS PAKET_FİYATI,RETSB.SEBEBI,KLNC.USER_NAME AS KULANICI

from ARSIVRET AS RET JOIN URUNLER AS URUN ON URUN.KOD=RET.URUN_NO JOIN USERS AS KLNC ON KLNC.KOD=RET.USER_ JOIN RETURNSB AS RETSB ON RETSB.KOD=RET.RETURN_KODU JOIN ARSIVAD AS ARSV ON ARSV.ADISYON_SIRA_NO=RET.AD_NO

WHERE RET.TARIH_SAAT>='2014-10-01'order by ARSV.TARIH 

Gönderildi : 27/10/2014 19:17

(@bariskose)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Tabloyu tek sorguladığımda demişsiniz, from kısmında join edilmiş birçok tablo var, arsivret tablosunu mı sadece sorguluyorsunuz, diğer tablolarda da veri olmayabilir.Her şubedeki veritabanları aynı ise, tek şubede veriler gelmiyor ise, verilerin kayıt olmasında veya oradaki sql server da bir sorun olabilir. Sql server loglarına bakmanızı öneririm. 

arsivreti tek başına sorguladığımda sorun yok veri geliyor. denemelerime users tablosunu çıkarınca sorun olmuyor ??? anlam veremedim denemelerim bitince kesin bir durum çıkacak ortaya.. ancak bir öneriniz varsa bilmek isterim .teşekkürler 

Gönderildi : 28/10/2014 14:31

(@bariskose)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Join olan tabloların birinde sıkıntı olabilir, users tablosunun join edilen alanını kontrol edin derim. Kod kısmında zor olur biraz.

Tavsiyem şu, bu kodu kopyalın, veritabanın altındaki views kısmında yeni bir view oluşturun ve bu kodu SELECT FROM yazan yere yapıştırın. En üstteki boş ekrana bir kere sağ klik yaptığınızda sorgudaki tablolar view penceresine gelecektir. Kod üzerinde çalışmak yerine bu ekranda daha rahat kontrol edebilir ve çalışabilirsiniz. 

teşekkür ederim, dediğinizde yaptım sorun users tablosundaki bir alan ismi sql de bir fonksiyona denk geliyor galiba o alanı sorudan çıkarınca sorunsuz çalışıyor 

sağolun... 

Gönderildi : 03/11/2014 13:42

Paylaş: