Forum

Sql Server Ticari P...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql Server Ticari Paket Programın Kopyası

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
371 Görüntüleme
(@okancecen)
Gönderiler: 128
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kullanımış olduğumuz ticari programın kopyasını güvenlik gereği kopyasını alıyorum. Sql servisleri çalıştığından buna izin vermiyor. Servisleri durdurunca kopyasını alabiliyorum. Servisleri durdurmadan alabilirmiyim bir yöntemi var mıdır yardım rica ediyorum. 

Gönderildi : 15/09/2014 14:35

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Sql server management console üzerinden zamanlanmış yedekleme ayarlayabilirsin. Bunun haricinde programın klasörünü yedeklemen yeterli.

Kısaca;

Database yedeği; günlük - haftalık - aylık - yıllık  olarak al

Klasör yedeği - haftalık olarak al 

Gönderildi : 15/09/2014 14:40

(@okancecen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sql tarafında bac dosyası backuplamayı zamanlamayı biliyorum fakat bildiğimiz file (dosyayı yedeklemek) kopyalamak istiyorum onun içerisinde x.exe programı çalışıyor bu program datayı sql den çekiyor sql servisleride buna bağlı olarak çalıştığından ben bu file yedeğini alamıyorum. 

Gönderildi : 15/09/2014 14:41

(@okancecen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yavuz Bey,

Aynı şeyi linkteki sorundaki arkadaşta istemiş fakat çözüm bulunamamış. Sanırım çözümü yok gibi Sql servisleri durdurmak gerekiyor doğrumudur.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/223421.aspx 

Gönderildi : 15/09/2014 14:48

(@okancecen)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yavuz Bey,

Dediğiniz gibi yedeklemeleri yapıyorum zaten burdaki spesifik bir durum bunu yapmak zorundayım zaten çözdüm.

Sql servisini durduruyorum fakat bu servisi programın çalıştığı sunucuda durdurduğumuzda hiçbir kullanıcı etkilenmeden çalışmasına devam ediyor. Fakat sql sunucusunda durdurup yedeği almaya çalıştığımda kullanıcılar etkileniyordu. Şuanda çözümü programın yedeğini aldığım sunucuda sql servislerini durdurarak yedek almayı başardım.

Teşekkürler Çözümpark ailesi.

Hiçbir sorun çözümü kadar zor değildir. O.Ç 

Gönderildi : 15/09/2014 15:06

Paylaş: