Forum

sql server backup

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql server backup

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,011 Görüntüleme
(@halitmahmut)
Gönderiler: 231
Reputable Member
Konu başlatıcı

kolay  gelsin arkadaşlar. bir sunucumda daha önce sattığım programlar için basit bir lisans veritabanı oluşturdum fakat yeni programlar için biraz daha güvenliği artırmak istiyorum.

ben sql server a back up yaptırmak istiyorum fakat şöyle bir sorun var

şimdi benim yaptırtmak istediğim her saat başı d:\Yedekler adlı klasöre yedekleri alacak ama her aldığı yedek için bu klasör içeriisnde ayrı bir klasör oluşturacak ve bu .bak dosyalarını buraya atacak. yani bugün saat 11 de alınanı mesela 20.07.2014 11:00 adı ile kaydedecek yada backup ların isminin içeriisnde tarih belirtilmiş olacak. eğer tarih direk dosyada da yazabilecekse ayrı klasör oluşturtmaya gerek yok.

backup alındırılacak dosyalar Hp_Account_info ve Hp_Licence_info bu 2 adet veritabanım olacak

Gönderildi : 20/07/2014 03:32

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Aşağıda ki satırı kendine göre editle ve backup.sql adı ile kaydet ;

DECLARE @MyFileName varchar(200) SELECT @MyFileName='D:\SQL Backup\Mail-15-' + REPLACE(convert(nvarchar(20),GetDate(),120),':','-') + '.bak' BACKUP DATABASE [Mail-15-db] TO DISK=@MyFileName

Aşağıda ki satırı da kendine göre düzenle ve Task Scheduler girip aşağıda ki actions 'u tanımla ; 

"C:\Program Files\Microsoft SQL Server\100\Tools\Binn\SQLCMD.EXE" -S .\sqlexpress -i "D:\SQL Backup\backup.sql" 

yapacağın işlem bu kadar.

Örneğin benim Tanımladığım zamanlarda SQL yedeklerini D:\SQL Backup\Mail-15\ klasörüne  Mail-15-db-TARIH-SAAT.bak  uzantılı dosya ile yedekleyecek.  

Actions tanımladığın satırda e:\Sql Backup\backup.sql dosyası ilk düzenlediğin sorgudur. bu sorguyu nereye kayıt etti isen o dosyanın dizinini göstermen gerekiyor. 

İyi çalışmalar..

www.okanozbey.com

Gönderildi : 20/07/2014 04:24

Paylaş: