Forum

SQL Serverı Kurulum...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Serverı Kurulumu İlerlemiyor

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
689 Görüntüleme
(@tarik_kara)
Gönderiler: 406
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

SQL Serverı kuramıyorum.D'ye kurmaya çalıştım olmadı D'yi görmüyordu bir türlü.Mecburen C'ye kurdum.Tekrar denemek istedim kaldırdım ve regeditten SQL SQLPath'i değiştirdim.D diye gösterdim yine olmadı.Bu sefer pathi tamamen sildim yeniden oluşturdum C:\Microsoft SQL Server\MSSQL10.SQLEXPRESS\MSSQL diye ama bu sefer de sql serverı çalıştırdığımda 

aşamasından sonra  pencere kapanıyor bişey gelmiyor.

Ve kaldırdığımda tüm aynı tarihte sql için oluşturulan klasörleri de sildim. 

regeditten yukardaki yolu sadece C'yi D diye değiştirdim ;  D:\Microsoft SQL Server\MSSQL10.SQLEXPRESS\MSSQL şeklinde.Bu sefer de 

SQL Server Setup has encountered the following error:

Could not find file 'd:\404bd33779ea27ef07\MediaInfo.xml'.. hatası veriyor. 

Acil yardıma ihtiyacım var. 

Gönderildi : 11/07/2014 17:00

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar biraz kurcaladım en son  burdaki gibi management studio pasif geliyor .Diğer tüm dosyalar yükleniyor ama management studio yüklenmiyor.Nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 14/07/2014 12:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Bir hata var mı ? Olay günlüğünde bir bildirim var mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/07/2014 13:00

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

İlk etapta yukarda yazdığım hatayı veriyordu.Ama sonraki mesajımda yazdığım gibi biraz kurcaladım hata vermedi artık.Kurulumda o aşamaya geldiğinde management otomatikmen pasif geliyor sadece .

Gönderildi : 14/07/2014 14:03

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Management Studio kurulmuş olabilir mi? Belki de o yüzden pasif geliyordur. Kontrol edebilir misiniz?

Gönderildi : 14/07/2014 14:29

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

yok kurulu değil

Gönderildi : 14/07/2014 14:54

Paylaş: