Forum

Kurulum Hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kurulum Hatası

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
4,148 Görüntüleme
(@tarik_kara)
Gönderiler: 406
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Arkadaşlar Sql Server ı bilgisayarın D bölümüne kurmak istiyorum ama C değil Dyi gösterince şu hatayı veriyor

Gönderildi : 26/06/2014 11:52

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Ben D ye kurmak istiyorum D de Program Files ya da Program Files(86) yok ki

Gönderildi : 26/06/2014 12:22

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Yalnız birkaç sefer aynı şekilde D ye denedikten sonra tekrar kurulumu başlattım ki dosya yolu pasif olmuş değiştiremiyorum . 

Gönderildi : 26/06/2014 12:33

(@caglarozenc)
Gönderiler: 247
Reputable Member

Merhabalar, 

kurulup kaldırma işlemi sırasında registry üzerinde path bilgisi kaldığı için değiştiremiyor yada yeni kuruluım yaparken path bilgisini pasif görebiliyor olabilirsiniz. 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\MSSQLServer\Setup bölümünde path bilgisini değiştirerek dilediğiniz şekilde kurulum yapabilirsiniz.  

Gönderildi : 27/06/2014 17:02

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

kurulup kaldırma işlemi sırasında registry üzerinde path bilgisi kaldığı için değiştiremiyor yada yeni kuruluım yaparken path bilgisini pasif görebiliyor olabilirsiniz. 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\MSSQLServer\Setup bölümünde path bilgisini değiştirerek dilediğiniz şekilde kurulum yapabilirsiniz.  

Merhaba

Bir gün sonra yazmışsınız ben aynı gün cevap gelmeyince bir çözümü yoktur herhalde diye düşündüm ve c ' ye kurdum. Ancak henüz herhangi bir database oluşturmadım.Kaldırıp dedğiniz gibi d'ye kurmayı deneyebilirim ancak kurarken oluşturduğu tüm klasör ve dosyaları silmek isterim.Yalnız tüm klasörlerini bilemem.Nasıl tümünü kaldırabilirim? 

Gönderildi : 01/07/2014 17:28

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Ayrıca  o path i

"D:\Microsoft SQL
Server\MSSQL10.SQLEXPRESS\MSSQL" diye değiştirip yeniden yükleme yaptım.Tabii öncekini tamamıyle kaldırdım önce .

Yeniden kurduğumda D'ye "D:\Microsoft SQL Server" klasörüne ,

"The
INSTALLSHAREDDIR command line value was not specified. This value
must be specified when the INSTALLSHAREDWOWDIR value is specified." hatası veriyor .

Gönderildi : 01/07/2014 18:13

Paylaş: