Forum

.bak SQL Yedeğini ....

Bildirimler
Hepsini Temizle

.bak SQL Yedeğini .sql Olarak Oluşturma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
7,341 Görüntüleme
(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Değerli ÇözümPark Ekibi,

Sizlerin Bir Konuda Desteğini Alıcaktım, Web Sitemizde MSSQL Veritabanı Kullanmaktaydık, Bir Sorun Olduğunda Dolayı Firmadan Veritanı Yedek İstemiştim ve Bana .bak Uzantılı Yedek Gönderdiler.

Şimdi Veritabanımı Geri Kullanmak İstiyorum ama Yeni Host Firması .bak Uzantılı Yedeğinizi .sql' Çeviriniz Diyorlar. Bu İşlemi Nasıl Yapabilirim.

.bak Uzantılı Dosyayı .sql Olarak Çevirme Mümkünmü ?

Sizlerden Bilgi Beklemekteyim.

İyi Akşamlar... 

Gönderildi : 10/06/2014 21:23

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4317
Co-Helper

Size MSsql değil mysql vermişler .sql ihtiyacı bu yüzden. Değiştirebiliyorsanız öncelikle bunu değiştirin. Normalde 2 db direk uyumlu değil diye biliyorum.
Burada ise yapılabilineceği belirtiliyor.
http://www.coderintherye.com/convert-mssql-to-mysql

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/06/2014 21:49

(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

İşlem Restore' nin Dışında Oluyor Sanırım,

Firma Bana MSSQL Yedeğini .bak Uzantıda Göndermişti, Yeni Taşıyacağım Firma Bana Dosyayı İmport Etmek İçin Script Olarak Bize Gönderin Diyorlar Bu İşlemi Nasıl Yapabilirim.

İyi Akşamlar. 

Gönderildi : 10/06/2014 23:53

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4317
Co-Helper

MSSQL yedeğini size mdf olarak vermiş olsalarda direk mysql'e import edemezsiniz. Script file dan kastettikleri şu.
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/mysql-batch-commands.html
http://www.delphifaq.com/faq/databases/f772.shtml
user charset gibi bilgilerin belirtilip .sql dosyasının kolayca import edilmesi.
Siz öncelikle .bak dosyasını .sql'e çevirmeniz gerekiyor bunu siz yapmalısınız yukarda ki linkte tarifi var yedek alarak denemeniz lazım. Bilgisayarınıza xampp, phpmyadmin gibi birşey kurun denemeler yapın.
Yada mysql değil sql database'i vermelerini isteyeceksiniz direk import edebilirler.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/06/2014 15:33

(@caglarozenc)
Gönderiler: 247
Reputable Member

Şimdi öncelikli olarak eski sisteminizde SQL Server kullanıp yeni Sisteminiz içerisinde MySQL kullanılacak ise eski sistemden yeni sisteme bir database migration yapılması gerekir. Çünkü MS SQL Server ile MySQL farklı platformlar farklı syntax değişiklikleri var. 

Eski sistem MS SQL Server yeni sisteminiz yine MS SQL Server ise ve eski sistemden size bak uzantılı bir dosya geldi ise yapabileceğiniz işlem, gönderilen bak dosyasını restore etmek daha sonra üzerinde sağ tıklayıp task menüsünden generate scrirpt diyerek advanced bölümünden schema ve data secerek işleminize devam edecek olursanız size bak dosyasının içeriğini sql olarak verecektir. 

Eğer veritabanı boyutu büyük ise generate script süreci uzun sürebilir, oluşan sql dosyasını import ederken sorunlar yaşayabilirsiniz. 

Daha detaylı cevap verebilmem için ; 

1) Eski sistemde kullanılan veritabanı Türü ve versiyonu, MS SQL Server 2005, MS SQL Server 2008 yada MS SQL Server 2012 gibi. 
2) Yeni sistemde kullanılacak veritabanı türü ve versiyonu gibi.
3) Veritabanı boyutu

vs 

Gönderildi : 27/06/2014 17:16

Paylaş: