Forum

MS SQL WEB YAPILAND...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MS SQL WEB YAPILANDIRMASI ( YARDIM )

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,172 Görüntüleme
(@YasarAydin)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Sunucuya MSSQL 2008 Express kurulu, Websitepanel ve
elbette IIS, DNS sunucuları da kurulu...
Sonuç olarak SQL'de Database ve Kullanıcı yaratıyorum ama web bağlantısına
gelince bir türlü işin içinden çıkamadım.
Bağlantı için ASP dili ve aşağıdaki connecting string-i kullanıyorum.

Set baglanti = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
bag.Open "Driver={SQL Server}; Server=XXX.XXX.XX; Database=DB123456;
Uid=USR123456; Pwd=SQLpassword;"

SORUN ŞU:
web sitesi için database ile iletişim kurmaya çalıştığımda "[Microsoft][ODBC SQL
Server Driver][DBNETLIB]Geçersiz bağlantı" hatasını alıyorum. SQL TCIP
ayarlarını vs. yaptım ama başka nerede veya nasıl bir hata yapıyorum
anlayamadım.

Bağlantı string-ini Driver={SQL Server Native Client
10.0};Server=myServerAddress;
Database=myDataBase;Uid=myUsername;Pwd=myPassword;
olarak değiştirdiğimde

"[Microsoft][SQL Server Native Client 10.0][SQL Server]Invalid object name" hatası almaktayım.

SQL SERVER'DE WEB İÇİN YAPILMASI GEREKEN AYARLAR VE YÜKLENMESİ İCAP EDEN UYGULAMALAR NELERDİR?

DESTEĞİNİZE İHTİYACIM VAR, YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDER, PARMAKLARINIZA VE ZİHNİNİZE ESENLİK DİLERİM. SAĞOLUN, VAROLUN.

Gönderildi : 29/04/2014 02:11

(@kenanilgun)
Gönderiler: 544
Üye

Merhaba, bağlantı değerinin içerisindeki server parametresine "IpAdrress\SQLEXPRESS" şeklinde yazmayı denediniz mi ? Bir ikincisi MSSMS (Microsoft SQL Server Management Studio) ile sunucuya bağlanabiliyor musunuz?

Gönderildi : 29/04/2014 11:13

(@YasarAydin)
Active Member
Konu başlatıcı

Kenan bey ilginiz için sağ olun.

Microsoft SQL Server Management Studio ile bağlantı sağlanıyor itibariyle gerek database gerekse user yaratmakta herhangi bir sorun bulunmamakta.

IIS'de "Websitepanel" yüklü, websitepanel'de MS SQL database kullanmakta ve Websitepanel local'de gayet düzgün çalışmasına rağmen uzaktan Websitepanel çağrıldığında, panel açılıyor ancak giriş yapmak istediğinizde panel veri tabanına erişemediği için giriş yapılmıyor.

Konuyla ilgili olarak Server bilgilerini tarafınıza pm atabilirim, isterseniz sorunu yerinde görmüş olursunuz. Elbette, sorunu ve çözümünü yine bu başlık altında ifade etmiş olacağız.

Çok teşekkür ederim. 

Gönderildi : 01/05/2014 17:11

(@YasarAydin)
Active Member
Konu başlatıcı

Ayrıca belirtmek gerekirse Firewall'u kapatsam da sorun ile ilgili olarak herhangi bir gelişim sağlanmıyor.

Gönderildi : 01/05/2014 17:14

(@YasarAydin)
Active Member
Konu başlatıcı

Hayretler içerisindeyim şu koca forumda IIS ve MS SQL ilişkisi hakkında bilgi sahibi olan bir vatandaş yok mu?

Bu kadar mı tüm bildikleriniz ve tecrübeleriniz?

Binlerce üyesi olan bu forum ve üyeleri kof mu yoksa?

Şöyle bir hikaye anlatılır: Adam yoksuldur ama evden çıkarken bıyıklarını yağlar çıkarmış, güya yağlı yemek yemiş izlenimi vermek istermiş. Şimdi bu forumda yer alan uzmanları bilgi anlamında aynen bu adama benzetiyorum.

Lafa ve artistliğe gelince üzerinize yok ama iş vuku bulunca şurada sorunu tanımlayabilmeyi bir kenara bırak, konuya müdahil olabilecek kapasiteniz dahi yok.

Bu konuda burada 15 gündür cevap bekliyor ve sözde uzmanlar aciz aciz baka kalmış, şimdi söylediklerimden yana haksız mıyım?

Gönderildi : 06/05/2014 00:35

(@YasarAydin)
Active Member
Konu başlatıcı

Bilişim alanı çok geniş olduğu için her bilişimcinin her şeyi bilmesi diye bir kaide yok, olamazda ancak güzel düşünceler içerisinde, alakadar olmak, fikir veya öneri sunmak acizlik değil; bilgilendir, büyüklüktendir.

Teşekkür ediyorum değerli insan, Yavuz Filizlibay.

Belirttiğiniz bağlantı modelini denemiştim zaten problem bağlantı stringlerinde değil. Sorun IIS ve SQL arasında bir yerlerde ama nerede bir türlü bulamıyorum.

Bu konuda onlarca makale inceledim fakat link'te sunduğunuz makaleyi de büyük bir keyifle inceliyorum.

Değerli zamanını ayırdığın için tekrar tekrar teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/05/2014 02:40

(@veliture)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Sql portunun dışarıya erişime açık olduğuna emin misiniz?

Gönderildi : 06/05/2014 18:05

Paylaş: