Forum

SQL Veritabanı Bilg...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Veritabanı Bilgi Kurtarma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

İyi Akşamlar.

Şirketimizde Local Bilgisayarımızda Link Personel Yönetim ve İnsan Kaynakları Programını Kullanmaktayız. Local Bilgisayarımızın Hard Disk' inde Yazılımsal Bir Sorun Oluştu. Bilgisayarımız Şuan Açılmıyor. Yalnız Hard Disk'i Başka Bir Sistem Bilgisarımıza Taktığımızda İçerisinde Bulunan Dosyalara Ulaşabiliyoruz.

Ama Link Yazılımı MSSQL Tabanda Çalıştığında Programın Datasını Ulaşamıyorum. Sizlerden Ricam Yardımcı Olurmusunuz. Nasıl Bir İşlem ve Uygulama Yapabilirim. SQL Çalışmadan Hard Disk' in İçerisinde SQL' in Yedeğini Alabilirmiyim. Lütfen Sizlerden Acil Destek Beklemekteyim.

İyi Akşamlar. 

Gönderildi : 02/04/2014 23:40

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Mevcut db mdf ve ldf dosyalarını sql kurulu olan dizinden kopyalayarak çalışan sistemde attach edebilirsiniz.
http://www.cozumpark.com/blogs/sql/archive/2008/05/11/sql-server-2005-ile-veritabanin-detach-attach-edilmesi.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/04/2014 00:32

(@ibrahimayhan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Cevabınızdan Dolayı Teşekkür Ederim Yavuz Bey.

Şirkete Gidince Hemen Dediğiniz İşlemleri Uygulayacağım. Yardımınızdan Dolayı Teşekkür Ederim. 

Merhaba

Diske ulasabiliyorsaniz, .mdf ve .ldf uzantılı arama yapin.

Arama sonucunda veritabanı dosyalarınızı bulursunuz.  

Gönderildi : 03/04/2014 01:27

(@ibrahimayhan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Cavabınızdan Dolayı Teşekkür Ederim, " Rıza ŞAHAN " Bey.

Kurtaracağımız Veritabanı Sürümü SQL 2005 Buradan Bilgilerimizi Kurtardıktan Sonra, SQL 2012 Sürümüne Attach İşlemi Yapsak Herhangi Bir Sorun Olurmu ? Veya Buna Karşın Ne Tür İşlem Yapabilirim ? 

Gönderildi : 03/04/2014 01:35

(@alpayakyol)
Gönderiler: 123
Estimable Member

MDF dosyasinda sorun yoksa baska bir sql sisteme attach yapilabiliyor,normal calisiyor.daha once basimiza gelmisti.

Gönderildi : 07/04/2014 19:44

Paylaş: