Forum

SQL server db fullb...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL server db fullbackup jobu çalıştırılırken hata

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
430 Görüntüleme
(@TayfunKOC)
Gönderiler: 169
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Oluşturulan job planlamasını manuel olarak sağ tıklayıp start step olarak başlattığımda ;

Executing the query "BACKUP DATABASE [campus] TO  DISK = N'D:\\Maintenan..." failed with the following error: "BACKUP DATABASE WITH COMPRESSION is not supported on Standard Edition (64-bit).

BACKUP DATABASE is terminating abnormally.". Possible failure reasons: Problems with the query, "ResultSet" property not set correctly, parameters not set correctly, or connection not established correctly.

Hatasını almakatayım. (Diğer jobları çalıştırıdığımda hata vermemektedir.Örneğin index rebuild jobını çalıştırdığımda hata almıyorum.)Yapılandırmayı kontrol ettim. Backup alacağı klasör ayarlarını ve disk için gerekli yetkileri de kontrol ettim.Ancak bir türlü çalıştıramadım.Yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 09/02/2014 17:01

(@TayfunKOC)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Backup job u sıkıştırma dan alıp dener misiniz

Merhaba Yavuz Bey,

Sıkıştırmadan jobu çalıştırdığımda başarılı oldu. Muhtemel sorun neyden kaynaklanmış olabilir?Bundan sonraki backupları bu şekilde mi almalıyım ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/02/2014 19:09

(@TayfunKOC)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sql standart edition da.compress backup almıyor, versiyon farklari olan bor tablo vardı, bulursam eklerim

Merhaba Yavuz Bey,

İlginiz için teşekkür ederim. Size bir şey sormak istiyorum.Alınan backupları rar layıp .bak olanları silmek mümkün mü?Bildiğim kadarı ile windows servisi üzerinden rarlamak mümkün ancak silme işlemini yapmıyor.Bilginiz var ise paylaşırmısınız?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 09/02/2014 20:38

(@caglarozenc)
Gönderiler: 247
Reputable Member

SSIS paketleri ile bahsedilen işlemi yapabilirsiniz Tayfun Bey.

Gönderildi : 10/02/2014 18:55

(@TayfunKOC)
Reputable Member
Konu başlatıcı

SSIS paketleri ile bahsedilen işlemi yapabilirsiniz Tayfun Bey.

Teşekkür ederim Çağlar Bey. 

Gönderildi : 11/02/2014 12:16

Paylaş: