Forum

Sql Server'dan Exce...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql Server'dan Excel'e veriler çok geç geliyor.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
579 Görüntüleme
(@LEVENTHERES)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Slm Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Bir excel dosyam var boyutu 11 MB. Microsoft SQL Server 2005 Express Edition (Service Pack 3) x64'den veriler excel dosyama çok geç geliyor. Yani 30 dakika sürüyor bu süreyi kısaltmak için ne yapmam lazım. Şimdi den yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Saygılarımla,

Gönderildi : 20/11/2013 17:52

(@halitmahmut)
Gönderiler: 231
Reputable Member

onun yerine insert komutunu kullanabilrsn o şekilde daha hızlı olabiliyor

insert into tabloismi (sutun1,sutun2,sutun3) values (1cisutundakideğer,2cisutundakideğer,3cüsutundakideğer)

bunu excel de hızlı bir şekilde tabloya yayabilirsin sonra kopyala new query de yapıştır ve f5 e bas daha hızlı olabilir

Gönderildi : 20/11/2013 17:57

(@LEVENTHERES)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Bu konularda acemi olduğum için demek istediğinizi anlamadım. Şunu da belirtmek isterim ki ben mikro v14 programına ait sql server daki verileri view olarak yaptığım sorgulardan excele veri aktarıyorum. Excel dosyasını açtığımda veri kaynağına bağlanıyor dedikten sonra güncelleme işlemine başlıyor bu yaklaşık olarak 30 dakika sürüyor.

onun yerine insert komutunu kullanabilrsn o şekilde daha hızlı olabiliyor

insert into tabloismi (sutun1,sutun2,sutun3) values (1cisutundakideğer,2cisutundakideğer,3cüsutundakideğer)

bunu excel de hızlı bir şekilde tabloya yayabilirsin sonra kopyala new query de yapıştır ve f5 e bas daha hızlı olabilir

Gönderildi : 20/11/2013 18:22

Paylaş: