Forum

sql versiyon değişi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql versiyon değişikliği

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
516 Görüntüleme
(@muratuzun-2)
Gönderiler: 578
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar şirketimiz bünyesinde bulunan wsus programı kurulurken sql standrt ile kurulmuş bu kurulumu lisansdan dolayı express çekmek istedim ama bir türlü sql server agent çalışmadı .elimde olan database (wsus databaseni) expresse nasıl eklerim acaba aldığım hatada aşağıdaki gibidir

the request failed or the service did not respond in a timely fashion.consult the event log or other applicable error logs for details 

Gönderildi : 07/11/2013 22:13

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Merhaba daha önce böyle bir deneyim yaşamadım ama yaşamış olsaydım şu şekilde yapardım. öncelikle DB lerinizin yedeklerinizi almanız gerekmektedir. isterseniz sql serverin servislerini stop ederek program files altında bulunan DB leri (MDF ve LDF) başka bir konuma taşıyın. sonrasında sql server i kaldırıp yerine sql express kurmalısınız. sonrasında kopyaladığınız LDF ve MDF dosyalarınızı bu sunucu üzerine Attach etmeniz gerekicektir. daha sonrasında WSUS üzerinde DB yerini göstermeniz gerek ya da konfigurasyonu yeniden çalıştırarak üzerinden geçebilirsiniz

Gönderildi : 08/11/2013 01:57

(@caglarozenc)
Gönderiler: 247
Reputable Member

Yapabileceklerinizin içerisinde SQL Server Standart Edition'dan alacağınız Generate Scripts ile ancak Express Editiona dönebilirsiniz.

Bunun için SQL Server Object Explorer'da gördüğünüz tüm DB'lerin öncelikli olarak Tüm Full Backuplarını alın, daha sonrasında ise tek tek DB üzerinde sağ tıklayıp task'dan generate script diyip advanced bölümünden "Type of data to script" bölümünden schema and data seçilerek backup oluşturup. Enterprice kaldırıp Express edition kurup oluşturduğunuz generate script ile dönüş yapabilirsinizç 

Gönderildi : 08/11/2013 12:26

(@muratuzun-2)
Gönderiler: 578
Noble Member
Konu başlatıcı

dediklerini yapmıştım zaten am sql i express kurduktan sonra bu hatayı aldım

Gönderildi : 08/11/2013 23:59

(@caglarozenc)
Gönderiler: 247
Reputable Member

Hata nedir goremedim ama ?

Gönderildi : 09/11/2013 03:03