Forum

SQL Replication Hak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Replication Hakkında

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
547 Görüntüleme
(@ahmetdoruk)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba iki adet sunucumuz vardır. Bu sunucularda SEDNA Front Office ve Sentez isimli iki adet yazılım çalışmaktadır. Bu arada bu bir otelin sistemidir. İki ayrı fiziksel sunucu otel içinde farklı odalarda bilgi olarak söylüyorum. Ben bu iki sunucuyu da replike etmek istiyorum.

Örneğin; Birisi kapansa bile sistem çalışmaya devam edecek. İkiside açıkken veri ikisine de aynı anda yazılacak. Bunu nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Saygılarımla

Not: Konu benim için acildir bu yüzden iki yerde bu konuyu açtım.Kusura bakmayın

Gönderildi : 30/09/2013 01:33

(@YasarKOZAN)
Gönderiler: 44
Trusted Member

Gerekli konu hakkında bi webcast mevcuttur buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/10/18/webcast-sql-server-2008-r2-replication.aspx

Gönderildi : 30/09/2013 01:41

(@caglarozenc)
Gönderiler: 247
Reputable Member

Merhaba, 

Kullanmış olduğunuz Sentez Uygulamasının Replikasyon çözümü mevcut. 
Daha önce orada çalıştığım için konu hakkında bilgim var, Otel ve Restorant uygulaması için replikasyon ile ikinci sunucunun ayakta kalması gibi bir süreci oluşturuyorlar.. 

Aynı zamanda SQL Server 2012 ile gelen AlwaysOn kullanabilirsiniz yada farklı data replication türevleride kullanabilir, forum üzerinde ve Turgay Şahtiyan'ın bu konuda birçok makalesi ve webcastleri mevcut. 

Gönderildi : 30/09/2013 15:29

(@ahmetdoruk)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Daha önce orada çalıştığım için konu hakkında bilgim var, Otel ve Restorant uygulaması için replikasyon ile ikinci sunucunun ayakta kalması gibi bir süreci oluşturuyorlar.. 

Aynı zamanda SQL Server 2012 ile gelen AlwaysOn kullanabilirsiniz yada farklı data replication türevleride kullanabilir, forum üzerinde ve Turgay Şahtiyan'ın bu konuda birçok makalesi ve webcastleri mevcut. 

Evet ama iki farklı fiziksel sunucuyu hem sedna için hem sentez için nasıl yapacağımı bilmiyorum. Üstelik sql bilgim çok zayıf webcastlerde görüntü çok kötü ya bişey okuyamıyorum

Gönderildi : 04/10/2013 18:01

(@YasarKOZAN)
Gönderiler: 44
Trusted Member

Merhaba, 

Evet ama iki farklı fiziksel sunucuyu hem sedna için hem sentez için nasıl yapacağımı bilmiyorum. Üstelik sql bilgim çok zayıf webcastlerde görüntü çok kötü ya bişey okuyamıyorum

Sql bilginiz dediğiniz derecede az ise böyle bir işlem için profesyonel düzeyde yardım almanızı öneririm. Buradan her ne kadar yardımcı olmaya çalışıp anlatsak dahi bilginiz yok ise işe yaramayacaktır malesef.

Gönderildi : 04/10/2013 23:26

Paylaş: