Forum

SQL serveer orjinal...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL serveer orjinalliği

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
499 Görüntüleme
(@ResulErsoy)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

İyi günler . Biz şirketmize yeni bi sistem kurucaz. Bu sistemin içerisinde de Microsoft SQL 2008 R2 olucak. SQL programının lisansını kurumsal bi bilgisayar firmasından alıcaz ama verdikleri fiyat bize çok düşük . 170 $ gibi bi fiyat verdiler lisans için . çok komik bi rakam .Muhtemelen sql i crackleyip vericekler yada farklı bi şekilde lisans olayını halleicekler bilmiyorum .Ben şu konuda yardım almak istiyorum . Alacağımız sql in lisansının orjinal olup olmadığını daha önceden kullanılıp kullanılmadığını en sağlıklı şekilde nereden ve nasıl destek alarak öğrenebilirim  . Yorumlarınız için teşekkür ederim .

Gönderildi : 18/07/2013 02:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
170$ gibi bir rakam yok. 🙂 Bunun için piramit bilgisayar veya portaldan Rafet S. Ayata'dan bilgi amaçlı fiyat alabilisiniz. Artık sql 2008 değil 2012 satılıyor.Bunlarında istemci başına veya cpu core başına lisans politikaları var. Bu şekilde size uygun olan mimari ve versiyon için fiyat alabilir ve karşılaştırabilirsiniz. Open lisans alacak olursanız zaten faturanıza ek olarak microsoft eopen sayfasında lisansınız görüntülenecek buradan download edebilecek ve keyleri görebileceksiniz.

Saygılarımla. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/07/2013 03:18

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Size verilen 170$ ücret CAL lisansı içindir, SQL server için fiyatlar biraz daha yüksek. SQL kurmak istediğinizde SQL standart alırsanız + olarak bağlanacak client başına CAL lisansı almanız gerekiyor. Kullanıcı sayınız az (SQL datasını kullanacak) ise Server + CAL lisanslamayı tercih edebilirsiniz. Kullanıcı sayınız fazla ise bunun yerine işlemci başına yapılan lisanslamayı tercih edebilirsiniz. 

Gönderildi : 18/07/2013 13:08

(@ZaferKeskinn)
Gönderiler: 4
Active Member

Orjinal Lisans Alman Her Zaman Avantajlı Olacaktır İleride BSA Tarafından Bir Denetlenme Durumun Olduğunda Rahat Rahat Atlatırsın Onun Haricinde Bir Sıkıntı Yaşamazsın.

Gönderildi : 19/07/2013 13:51

Paylaş: