Forum

SQL 2005 DB Ço...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL 2005 DB Çok Geç Yanıt Veriyor Ya Da İşlem Bitmiyor

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba & Günaydın arkadaşlar

sql 2005 üzerinde 11GB lık bir DB 'im var. Düne kadar sorun yoktu, dün sıkıntılar çıkmaya başladı. Basit bir sorgu bile saatlerce bekliyor. Dün akşam shrink başlatarak çıktım ve 15 saati geçmesine rağmen hala devam ediyor. Ne olabilir sizce , bir fikri olan var mı?

Bir de aynı server 'ın 2 gün önce (ml380 = 3x146gb raid 5) hdd den birisi arızalandı (sol yeşil yine yanıp sönüyor ama sn de 1 turuncu yanıp sönüyordu, 1 gün sonra tamamen turuncuya döndü), henüz sökmedim ve yenisini takmamıştım, bir ilgili olmaması lazım aslında ama düşündürüyor açıkcası.

Sizce bir ilgisi olabilir mi?

Gönderildi : 22/06/2013 11:25

(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member

Hocam o diski değiştirmenizi tavsiye ederim sorununuzun bundan kaynaklanıyor olma ihtimali yüksek, datayı yedekleyip disklerin durumunu acilen düzeltin derim. Şahsen raid 5'i en az 4 diskle yapıyorum hız için, özellikle ortamda SQL varsa...

Datayı alıp başka bir makinada test edin...

Gönderildi : 22/06/2013 12:14

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member
Konu başlatıcı

Diski aldım yenisi taktım ve çalışmaya başladı ancak shrink işlemini durdurmadım hala devam ediyor, bir süre daha beklemeyi düşünüyorum açıkcası. Bakalım nereye kadar sürecek.Merakım aslında nasıl bu kadar uzun sürebiliyor?

Gönderildi : 22/06/2013 13:16

Paylaş: