Forum

sql jobs ile otomat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql jobs ile otomatik yedek alırken tekil bir dosya ismi oluşturma

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@MehmetCAKMAZ)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Normalde sql management ile database'im her 4 saatte bir yedek alıyorum yalnız database boyutu 1 gb aştığı için yedekler gereksiz yer kapalamaya başladı. Sql jobs ile sıkıştırılmış yedek almak istiyorum ama burada alınan yedekler hep aynı isimle alınıyor. Halbuki management'da kendi otomatik isim veriyordu aynı işemi jobs ile nasıl yapabilirim acaba ?

Gönderildi : 04/03/2013 14:02

(@ismailadar)
Gönderiler: 134
Estimable Member

Merhaba,

Bunun için Maintenance Plan tanımlamanız en kolayı olacaktır. Eğer kullandığınız SQL server sürümü 2008 veya sonrası ise Compress özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca gün içinde 4 saatte aldığınız yedekleri Differential olarak da alabilrisiniz. 

Gönderildi : 04/03/2013 16:59

(@MehmetCAKMAZ)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bunun için Maintenance Plan tanımlamanız en kolayı olacaktır. Eğer kullandığınız SQL server sürümü 2008 veya sonrası ise Compress özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca gün içinde 4 saatte aldığınız yedekleri Differential olarak da alabilrisiniz. 

Gözümün önündeki Compress özelliğini görmemişim teşekkürler. 😀 ek olarak Differential değişen kısımların yedeğini alıyordu galiba o benim tam olarak işime gelmiyor çünkü ana yedeğe erişemezsem eğer Differential yedeği kurma benim için çok sıkıntı çıkarrır...

Gönderildi : 04/03/2013 17:42

Paylaş: