Forum

Sql 2008 R2 Exp.Kur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql 2008 R2 Exp.Kurulumunda Perfonmans hatası

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@leventaybaci)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

İyi günler Hp Server Bilgisayara kurmuş olduğum yazılım MS server 2008 R2 ve tüm güncellemeleri yapıldı.Server üzerine Kurmak istediğim  Sql 2008 r2 de 3 aşamada çıkan bir hata yüzünden ilerliyemiyordum.

Microsoft'un belirlediği hata mesajının tüm adımlarını yapmama rağmen sql Kurulmadı.Çıkan hata 'PerfMonCountertNotCorruptedCheck' Failed 

Önce aşağıdaki adımları yaptım. 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Perflib\009] değerini [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Perflib\01F] olarak değiştirdim

. Değişiklikten sonra dosyayı kaydedip ve üzerine çift tıklayıp çalıştırarak kayıt defterine eklenmesini sağladım.

. Kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\Current Version\Perflib\01F anahtarı altına 009 anahtarı altındaki değerlerin aynısının geldiğini doğruladım.

ayrıca perflib dosyasındaki last counter ve help dosyasını rakamı değiştirip ondalık haneye  getirdim.(Ms Makalesinde istenilen yeni anahtar)

Bütün bunları yapmama rağmen sql 2008 kurulumu 3 aşamaya gelip ilerleme sağlıyamadım.Yani kurulumu bitiremedim. 

Bende sql 2008 R2 Setup dosyasını farklı bir şekilde çalıştırdım.Çalıştırmadaki amacım çıkan hatayı pas geçerek yani pasif duruma getirerek kurmaya çalışmak.Yapmış olduğum müdahale başarılı oldu ve  Sql 2008 r2 64 bit ile Managemant Studio Kurulumu tamamlandı.

Çalıştırdığım komut setup.exe /ACTION=install /SKIPRULES=PerfMonCounterNotCorrupdtedCheck 

Ancak bu şekilde yapmış olmam ilerde yazılımda veya bilgisayarın çalışmasında bir problem çıkarırmı.Zira bu şekilde üzerine ticari program kurup müşteriye teslim edecem.

Sizden ricam  bunu cevaplamanız.

iyi çalışmalar dilerim.Saygılar 

Levent Aybacı 

Gönderildi : 22/02/2013 15:11

(@ismailadar)
Gönderiler: 134
Estimable Member

Merhaba,

Ben sorun çıkarmayacağını düşünüyor. Fakat her ihtimale karşı aşağıdaki komutu çalıştırmnaız da yarar var.

lodctr /R

Gönderildi : 22/02/2013 20:09

Paylaş: