Forum

SQL Kurulum Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Kurulum Sorunu

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
6,386 Görüntüleme
(@AliKOSESAKAL)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba herkese iyi forumlar .Anlaşılacağı gibi sql kurmaya çalışıyorum fakat "install setup files " kısmında hata veriyor ve hata şu şekilde;

TITLE: Microsoft SQL Server 2012  Setup

------------------------------

The following error has occurred:

An error occurred during the installation of assembly 'Microsoft.VC80.ATL,version="8.0.50727.6229",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",processorArchitecture="x86",type="win32"'. Please refer to Help and Support for more information. HRESULT: 0x80073712. 

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?LinkID=20476&ProdName=Microsoft%20SQL%20Server&EvtSrc=setup.rll&EvtID=50000&ProdVer=11.0.2100.60&EvtType=0xDF039760%25401201%25401

bu hatadan sonra tekrar şu hatayı veriyor;

TITLE: Microsoft SQL Server 2012  Setup

------------------------------

The following error has occurred:

SQL Server Setup has encountered an error when running a Windows Installer file.

Windows Installer error message: An error occurred during the installation of assembly 'Microsoft.VC80.ATL,version="8.0.50727.6229",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",processorArchitecture="x86",type="win32"'. Please refer to Help and Support for more information. HRESULT: 0x80073712. 

Windows Installer file: C:\Users\asuspc\AppData\Local\Temp\SQL Server 2012\Setup\1033_ENU_LP\x64\setup\sqlsupport_msi\SqlSupport.msi

Windows Installer log file: C:\Program Files\Microsoft SQL Server\110\Setup Bootstrap\Log\20121220_121156\SqlSupport_Cpu64_1_ComponentUpdate.log

Click 'Retry' to retry the failed action, or click 'Cancel' to cancel this action and continue setup.

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?LinkID=20476&ProdName=Microsoft%20SQL%20Server&EvtSrc=setup.rll&EvtID=50000&ProdVer=11.0.2100.60&EvtType=0xDC80C325

ben baya bir araştırdım  çareyi sizlere sormakta buldum inşallah bir çözümü vardır.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler .
İyi forumlar

Gönderildi : 14/01/2013 18:40

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Öncelikle .Net Framework ile Visual J# .NET yükleyip sistemi güncelleme yapın daha sonra tekrar yükleme işlemini gerçekleştirin.

Gönderildi : 15/01/2013 11:31

(@AliKOSESAKAL)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam tavsiyeniz için teşekkürler fakat olmadı.sistemimde sql kurmam için gereken herşey yüklü fakat buna rağmen yükleyemiyorum  

Gönderildi : 16/01/2013 03:13

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Bu hatanın kaynağı C++ dll yüklemediğinden kaynaklanıyor. İlk baştaki hata kaynağıda bunu işaret ediyor. Bu durum gerçekleşmediği sürece hata almaya devam edeceksiniz.

Bu durumda şunu bir denemenizi rica ediyorum.

dism /online /cleanup-image /spsuperseded komutunu girerek mevzut dizinde gereksiz Winsys dosyalarını bir kaldırsın.

Daha sonra  C++ dll için gerekli olan yüklemeyi yapıp tekrar deneyiniz.

Son olarak sanal bir lab kurup kendi pc üzerinizde deneme şansınız varsa bir deneyin. Genellikle bu hata windows dll dosyalarının bozukluğundan oluyor ve genellikle sistemin yeniden kurulumuna kadar gidiyor. 

Gönderildi : 16/01/2013 03:53

(@AliKOSESAKAL)
Active Member
Konu başlatıcı

Tvsiyeleriniz için teşekkür ederim hocam muhtemelen sistemin dll dosyalarının bozuk olmasın kaynaklanıyo çünkü windos update yapamıyorum bazen ,daha sonra kimi programları yüklerken düzgün yüklenemedi hataları alıyorum ve en önemlisi elimde olan pc nin özellikleri çok iyi olmasına rağmen gereksiz yere takılmalar kasmalar oluyor galiba köklü çözüm olan formatı deneyeceğim .

Fakat kafama takılan bir soru var .Windows 8 kullanıcısıyım sistemin özelliklerine entegre edilmiş format özelliği .O özelliğii mi kullanmalıyım yoksa bir windows dvd si kullanarak mı format atmalıyım .Birde eğer entegre olan özelliği kullanmalıysam bu format türü D harddiskini (yani windowsun kurulu olmadığı) etkiler mi.

Cvaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 18/01/2013 10:07

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Entegreden kastınız sanırım markalı bir pc ve ön yüklemeli geliyor. Eğer bunu kullanırsanız genellikle mevcut yapıı fabrika çıkış durumuna getirmektedir. Her ne kadar D diskine dokunmaz desekte konfigürasyon yapısında tüm diski yeniden yapılandırma var ise silme işlemi gerçekleşebilmektedir. Önce yedeklerinizi sağlam bir şekilde aldığınıza emin olduktan sonra Win8 DVD ile manuel kurulum yapmanızı tavsiye ederim.

Çoğu zaman üretici firmalar tarafından kurulan sistemlerde gereksiz  bir çok application gereksiz yükleniyor.

Gönderildi : 18/01/2013 14:44

(@AliKOSESAKAL)
Active Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim hocam tavsiyeleriniz için.Format atıcam fakat win 7 ye geri döneceğim .Neden diye sorar sanız bir tanıdığımda win 8 e geçti ve benimle aynı sorunları alıyor ve işinin ehli bir arkadaşım.Benim de size bir tavsiyem var: win 8 in hatalarla dolu olduğunu söyledi arkadaşım bu yüzden win 8 yüklememenizi tavsiye ederim (en azından servis pack i çıkana kadar).cevaplarınız için tekrar teşekkür ederimm 

İyi Çalışmalar; 

Gönderildi : 18/01/2013 16:18

(@rafets-ayata)
Üye

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Ben zaten Win7 kullanıyorum 🙂

Gönderildi : 18/01/2013 17:49

Paylaş: