Forum

sql server öğr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql server öğrenmek istiyorum

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@davutguven)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba sql öğrenmek istiyorum. tablo eklemek update etmek, tablo içersinde aradığımı bulamk.

istediğim kayırları silmek veya girmek,

query ve trigger yazmak. sql den rapor hazırlamak vb.

nasıl bir yol izlemeliyim

sql 2005 veya sql 2008 mevcut. hangisini kurup başlıyayım

teşekkürler.

Gönderildi : 17/11/2012 00:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Derinlemesine öğrenmek istiyorsanız bir kitap alıp alıştırmalar yapmanızda yarar var. Basit sorgu tablo işlemleri ve sorgu yazacağım derseniz portalımızdaki ve internetteki kaynaklardan yararlanabilirsiniz.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/11/2012 01:11

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Selam

Rıza'nın söylediği gibi bi kitap'la başlamalısın.

sonra kur sql express'i "adventureWorks" örnek db'sinide indirip denemeler yap. 

Gönderildi : 22/11/2012 03:51

(@mertkibar)
Gönderiler: 854
Noble Member

sakın türklerin yazdiği kitabi alipta sql veya programla öğrenmeyin.. zamanınıza yazik..

türklerin yazdığı kitaplarin hepsinde çok gereksiz bilgi ve anlatim var..

örnekle açıklıcam, genelde türklerin kitaplarinda ilk sayfa yazar hayatını anlatir sonra başlar tarihcesini vs anlatmaya.. sql öğrenmek isteyen birisi tarihcesini neden öğrensin.

google dan toplama yazilarin birleşimi gibi..

aşağıdaki kitap microsoft a ait.. sql öğrenmek için ideal

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=189147

bu sitede yardimci site.

http://www.w3schools.com

Gönderildi : 02/12/2012 02:30

(@OsmanOzkan)
Gönderiler: 30
Trusted Member

Merhabalar,

SQL denemeleri yapmak ve örnek uygulamalar çalıştırmak için ücretsiz bir sürüm varmıdır? Neren nasıl indirmek uygundur?  Korsan olmadan, yasal olacak şekilde

Gönderildi : 13/12/2012 15:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Microsoft'un her ürününü ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Bunların kullanım süresi 90 ila 180 gün arası değişmektedir.
Sql 2012 yi http://www.microsoft.com/betaexperience/pd/SQL2012EvalCTA/enus/default.aspx  buradan indirebilirsiniz.

Şu an test ve öğrenmek için bunu kullanırsınız ileride eğer uzmanlaşırsanız tamamen ücretsiz ve biraz kısıtlı olan Express versiyonunu kullanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/12/2012 01:08

Paylaş: