Forum

Sql Server 2005 - W...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql Server 2005 - Windows Firewall Problemi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@mustafacay17)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

C#'ta masaüstü bir program yazdım. Uzak bağlantı ayarlarını yaptım fakat iki adet problemim var.

Birincisi windows firewall kapalı iken modemde 1434 nolu portu sql kurulu makineme yönlendirdim. 

Ancak bağlantı sağlanmadı. 1430 ile 1435 arasındaki tüm portları tek tek yönlendirdim yine  bağlantı sağlanmadı.

Son olarak 1430 - 1435 arasındaki tüm portları açtığımda ise bağlantı sağlandı. Bunun sebebi ne olabilir.

İkinci olarak ise windows firewall'u etkinleştirdim. Gelen kurallara 1434 nolu  porttan gelen tüm tcp isteklerini kabul eden bir kural oluşturdum.

Bağlantı sağlanmadı. Son olarak da gelen kurala program yolu göstererek izin vermeye çalıştım. C:\Program Files (x86)\Microsoft SQLServer\MSSQL.1\MSSQL\Binn\sqlservr.exe yolundaki tüm istekleri kabul eden kural yazdım. Yine sonuç sağlayamadım.

Görüş bildiren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ek olarak windows firewall kapalı iken antivirüs programının firewall'undaki 1433 nolu portu deny verdiğimde program çalışmıyor.

1433 nolu porta izin verdiğimde ise program sorunsuz çalışıyor. 

Gönderildi : 10/11/2012 22:46

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Sql Server 'ın default portu 1433 tür.Sadece bu portu açarak erişim saglayabilirsiniz.

Gönderildi : 11/11/2012 19:43

(@mustafacay17)
Active Member
Konu başlatıcı

Sql Server 'ın default portu 1433 tür.Sadece bu portu açarak erişim saglayabilirsiniz.

Öncelikle teşekkürler. Yukarıda da belirttiğim gibi tek başına 1433 veya 1434 nolu udp portunu açsam bile bağlantı sağlanmıyor.

Ancak 1430-1435 port aralığını açtığımda sonuç alıyorum.

Gönderildi : 12/11/2012 08:03

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

windows firewall ı kapattıktan sonra, windows firewall ın servisinide stop edebilirmisiniz, ayrıca bilgisayarda başka bir virüs programı var ise onuda kaldırıp test edebilirmisiniz. bunun dışında event viewera bakarak neler olduğunu hangi hataları aldığımızı gözlemleyebiliriz.

Gönderildi : 12/11/2012 10:51

(@mustafacay17)
Active Member
Konu başlatıcı

windows firewall ı kapattıktan sonra, windows firewall ın servisinide stop edebilirmisiniz, ayrıca bilgisayarda başka bir virüs programı var ise onuda kaldırıp test edebilirmisiniz. bunun dışında event viewera bakarak neler olduğunu hangi hataları aldığımızı gözlemleyebiliriz.

Cevabınız için teşekkürler.

Wİndows'un makalelerinin birisinde okudum, hem sql server programına hem de 1434 nolu udp portunu izin verince windows firewall problemi çözüldü.

Ancak router'daki problemim hâlâ devam ediyor. 

Gönderildi : 12/11/2012 21:26

Paylaş: