Forum

Tabloya eklenen ver...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tabloya eklenen verileri başka tabloya aktarmak

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@ayhankesir)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

A uygulamasının products tablosunun kopyasını B uygulamasında farklı bir db de kullanıyorum ancak B uygulamasındaki product_id değerleri A uygulamasındakiyle uyuşmuyor. Bu yüzden A uygulamasının products tablosuna veri eklendiğinde bunu B uygulamasının products tablosuna otomatik olarak ekletmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 20/10/2012 14:07

(@fatihinci)
Gönderiler: 2
New Member

Senın demek istediğin 2 tane database var bunların arasında table aktarımı yapıcam bu cok kolay.

sql serverda 2 tane database var diyelim isimleri A ve B

A databes içindeki bir tabloyu B databeseye atıcan diyelim ,sql  Enterprise Managerdan databes bölümüne giriyoruz aktarıcak olan databemizin (A) üstüne sağ tıklıyoruz  "Tüm görevler - Export data" diyoruz. Bir pencere acılıcak ilk olarak ileri diyoruz ve "Choose a data source" diye sayfa geliyor burada en altta "databese" kısmında kopyalancak databesimizi gösteriyoz (A) olarak ve ileri diyoruz,  ikinci kısımdada aynı yere tablonun aktarılacagı databesiyi seciyoruz (B) olarak ve ileri diyoruz çıkan sayfada değişiklik yapmadan tekrar ileri diyoruz ve hangi tablolarımızın aktarılacagına kara vericegimiz bölüme geliyoruz burada işaretiyoruz sonra ileri ileri deyip "son" basıp işlemi bitirmesini bekliyoruz...

herhangi bir uyarı verirse aktardıgın db deki tabloyu sil yeniden dene... 

Gönderildi : 21/10/2012 23:57

(@ayhankesir)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

İlginize teşekkür ederim.

Yalnız benim istediğim tablonun tamamını aktarmak değil tabloya veri eklendikçe eklenen veriyi diğer databasedeki tabloya aktarmak. Önerilerinizi bekliyorum 

Gönderildi : 22/10/2012 15:27

Paylaş: