Forum

SQL Server import v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Server import veya Export Ederken Kapanıyor.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
477 Görüntüleme
(@AliAydogdu)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,Ufak bir sorunum var belki başınızdan böyle bir olay geçmiştir.Yardımınız dokunabilir.

Windows Server 2003 işletim sistemimizde SQL server kurulu daha önceleri sık sık yaptığım işlemi şuan yapamıyorum.

Excelden import ya da Excele export ederken son adımda wizard hata vermeden kapanıyor.Export işleminde excel dosyası bozuk bir şekilde oluşturuluyor.Log kayıtlarında herhangi bir hata kaydı bulamadım.

Sanırım bu sorun; serverda Symentec Endpoint Protection kurup virüs taraması yaptıktan sonra ortaya çıktı.

Gönderildi : 19/09/2012 12:58

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

(@AliAydogdu)
Active Member

(@efesulukcu)
Noble Member

sunucu üzerinde cmd içerisinden fltmc komutunu çalıştırın. bu size driverları gösterecektir. burada antivirüs için kullandığınız driver legacy olarak görünüyorsa av ile ilgili tüm servisleri durdurun ve system32\drivers  içindeki dosya adlarını değiştirip sunucunuzu yeniden başlatın.

bu tüm avyi disable edecektir.

eğer mini filter olarak görünüyorsa fltmc unload driveradı komutunu girin. bundan sonra sunucuyu tekrar başlatmanıza gerek yoktur.

deneyip bilgi verirmisiniz.

Gönderildi : 28/09/2012 13:51

(@AliAydogdu)
Active Member
Konu başlatıcı

Efe bey olay görüntüleyicide şu hataları alıyorum;

Scan type: Tamper Protection Scan

Event:

Security risk detected: C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRWTSN32.EXE

File: C:\Program Files\Symantec\Symantec Endpoint Protection\12.1.1000.157.105\Bin\ccSvcHst.exe

Computer: SERVER

User: a

Action taken:

--------------------------------------------------------------------------------------------

Scan type: Tamper Protection Scan

Event:

Security risk detected: C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRWTSN32.EXE

File: C:\Program Files\Symantec\Symantec Endpoint Protection\12.1.1000.157.105\Bin\Smc.exe

Computer: EXPERSERVER

User: a

Action taken:

---------------------------------------------------------------------------------

Sym.End point Exception ekranına

c:windows\system32\drwatson.exe

c:windows\system32\drwtsn32.exe

ve yukarıda belirttiğiniz klasörleri de ekledim ama sonuç hala aynı

Gönderildi : 08/10/2012 10:53

(@efesulukcu)
Noble Member

benim size önerdiğim işlemde symantec tamamen disable etmek vardı. bunu yapamadınız mı? bir de eğer kaldırmadıysanız safe modda veya sistem kapalıyken kaspersky boot cd gibi başka bir yazılımla tarama yapabilirmisiniz?

Gönderildi : 10/10/2012 02:32

Paylaş: