Forum

Kurulum Hatası bir ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kurulum Hatası bir türlü çözemedim

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,329 Görüntüleme
(@hikmetcakici)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

iyi günler arkadaşlar. Ben aslında bir php ciyim localde wamp bana yetiyordu. Sonra bir türk projesi olan proticaret.org u gördüm ve heveslendim localde kurmak için asp yi felan kurdum localhost çalıştı fakat ms sql 2005 express editionu kurarken bir hata alıyorum işte hatanın resmi bu

--------------------------------------------------------------------------------
Machine         : LENOVO
Product         : Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
Product Version : 9.00.1399.06
Install         : Failed
Log File        : c:\Program Files\Microsoft SQL Server\90\Setup Bootstrap\LOG\Files\SQLSetup0009_LENOVO_SQL.log
Last Action     : InstallFinalize
Error String    : The SQL Server service failed to start. For more information, see the SQL Server Books Online topics, "How to: View SQL Server 2005 Setup Log Files" and "Starting SQL Server Manually."
The error is  (1067) İşlem beklenmeyen biçimde sonlandı.
Error Number    : 29503
-------------------------------------------------------------------------------- 

buda hata verdiği log dosyası tıkla log doyasını indir

Arkadaşlar microsofttan okudum ve ne yapacağımı anlayamadım. Lütfen hatayı nasıl gidereceğimi anlatabilirmisiniz?

Gönderildi : 07/07/2012 21:23

(@hikmetcakici)
Active Member
Konu başlatıcı

ben win 7 kullanıyorum yol şöyle C:\Users\Mustafa\AppData\Roaming\Microsoft heralde

fakat tüm denilenleri yaptım sonuç yine aynı

Gönderildi : 08/07/2012 01:22

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

uac yi kapatın ve sql yükleme exesini run as adminle deneyin.

Gönderildi : 08/07/2012 16:55

(@hikmetcakici)
Active Member
Konu başlatıcı

uac yi kapatın ve sql yükleme exesini run as adminle deneyin.

Malesef buda işe yaramadı ayrıca Belgin Hanım makine local ya denemeleri yapmak için kurmaya çalışıyorum web de bişey yok yani

Gönderildi : 08/07/2012 17:59

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Regional setting ayarları eng yapıp dener misiniz. Bir de bununla alakalı log atması lazım, onuda paylaşırsanız bakalım.

Gönderildi : 08/07/2012 18:13

(@hikmetcakici)
Active Member
Konu başlatıcı

ya çok özür dilerim acemiyimde. Windows Regional settings ayarı değilmi bu onu da değiştim log dosyasını daha önceden paylaşmıştım görmediniz demek tıkla log doyasını indir

Gönderildi : 08/07/2012 19:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

ya çok özür dilerim acemiyimde. Windows Regional settings ayarı değilmi bu onu da değiştim log dosyasını daha önceden paylaşmıştım görmediniz demek tıkla log doyasını indir

Dil ayarları ile ilgili görünüyor. Evet regional settingsteki klavye dili hariç diğerlerini eng yapın.

Gönderildi : 08/07/2012 20:12

Paylaş: