Forum

SQL Management Stud...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Management Studio 2008'e Bağlanamıyorum

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,433 Görüntüleme
(@enderboz)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Bilgisayarımın sistemi şu şekilde; Windows 7 Home Premium 64 Bit.

Microsoft SQL Server Management Studio 2008'i indirdim 176 MB civarında bir paketti, Kurulumu yaptım. Lakin; programı çalıştırdığımda ilk olarak Server Name alanı boş geldi. O kısıma daha sonra ./SQLExpress yazıp bağlanmaya çalıştım hiçbir değişiklik olmadı ve hata mesajı olarak aşağıda gördüğünüz hata ortaya çıktı. Ne yapabilirim. Yardımcı olur musunuz ?

Hata Mesajı : 

Sunucuyla bağlantı kurulurken ağ ile ilgili veya örneğe özel bir hata oluştu. Sunucu bulunamadı veya sunucuya erişilemiyor. Örnek adının doğru olduğunu ve SQL Server'ın uzak bağlantılara izin verdiğini doğrulayın. (provider: Adlandırılmış Kanal Sağlayıcısı, error: 40 - SQL Server için bağlantı açılamadı) (Microsoft SQL Server, Error: 3)

Teşekkürler,

Gönderildi : 25/05/2012 14:02

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Server agent 'i kontrol edermisiniz?Kurarken nasıl kurulum yaptınız?Named instance mı kurdunuz? 

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 25/05/2012 14:56

(@enderboz)
New Member
Konu başlatıcı

SQL Management Studio 2008 Express kuruyorum şuan yine hata veriyor. 

kurarken

Named instance : SQLEXPRESS
Instance ID :SQLEXPRESS

SQL Server Database Engine kısmında NT AUTHORITY\SYSTEM seçtim.

Add current user butonu ile user ekliyorum

En sonunda install dedigimde aşağıdaki hata çıkıyor.

Hata Mesajı : 

SQL Server Setup has encountered the following error:

The system database file master.mdf already exists in C:/Program Files/MicrosoftSQLServer/MSSQL10.SQLEXPRESS/MSSQL/DATA

Error code 0x84B40000. 

Gönderildi : 25/05/2012 15:46

(@IremSedef)
New Member

benimki studio management 2012. bende de  gibi bir hata veriyor. local e bağlamaya çalıştım. bilgisaradı/MSSQLEXPRESS yaptım. yine de olmadı. ne yapmalıyım?

Gönderildi : 25/10/2012 21:52

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

SQL Management Studio 2008 Express kuruyorum şuan yine hata veriyor. 

kurarken

Named instance : SQLEXPRESS
Instance ID :SQLEXPRESS

SQL Server Database Engine kısmında NT AUTHORITY\SYSTEM seçtim.

Add current user butonu ile user ekliyorum

En sonunda install dedigimde aşağıdaki hata çıkıyor.

Hata Mesajı : 

SQL Server Setup has encountered the following error:

The system database file master.mdf already exists in C:/Program Files/MicrosoftSQLServer/MSSQL10.SQLEXPRESS/MSSQL/DATA

Error code 0x84B40000. 

sanırım hata verince sql, sql serveri kaldırıp tekrar kurmaya calıştınız C:/Program Files/MicrosoftSQLServer/MSSQL10.SQLEXPRESS/MSSQL/DATA burada zaten master.mdf in olduğunu belirtiyor bu durumda program files altındaki Microsoft SQL Server klasörünü tamamiyle kaldırın. eğer sistem üzerinde başka bir sql server yok ise. daha sonra tekrar kurmayı deneyin

Gönderildi : 29/10/2012 13:08

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

benimki studio management 2012. bende de  gibi bir hata veriyor. local e bağlamaya çalıştım. bilgisaradı/MSSQLEXPRESS yaptım. yine de olmadı. ne yapmalıyım?

merhaba eğer sürümünüz express değilse localhost yazarak girebilirsiniz üstten çift tırnak işareti olmadan. eğer express ise ./SQLEXPRESS olarak giriş yapmayı deneyiniz

Gönderildi : 29/10/2012 13:12

Paylaş: