Forum

Tablo İlişkilier

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tablo İlişkilier

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
488 Görüntüleme
(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba şirketimiz ticari programının sql bakım,yedekleme ve sorun çözümleri tarafımdan yapılmaktadır. Fakat tablo ilişkilerini çözebilmem için ne yapmam gerekiyor. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Gönderildi : 15/05/2012 19:16

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Tüm tabloları seçerek Database Diagrams üzerinde bir diagram oluşturursanız tüm databsein ilişkili tablolarını görmeniz mmkündür.

Varolan DB yi + tuşuyla genişletin Database Diagrams var ona tıklayın. Database Diagram üzerinde sağ tıklayarak new DBDiagram ı seçin Gelen ekranda tüm tabloları seçerek add komutunu kullanın ilişkiler otomatik olarak oluşacaktır.

Gönderildi : 17/05/2012 03:02

(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hocam Database Diagrams üzerinde diagram oluşturmak birşey değil. İlişkileri ben kendimmi oluşturacağım yoksa kendisi mi oluşturacak. Tablolarda bağlantılar var. Veritabanına sıkıntı vermiyelim şimdi. Oluşturulmuş ilişkiler mevcut zaten. Ben bu ilişkileri görmek istiyorum. Kayıt sorunlarını takip etmek için.

Gönderildi : 19/05/2012 14:25

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

ilişkileri kendisi oluşturur. Diagrams a yeni bir diagram ekleyip, tabloların isimlerini eklediğinde. siz bir değişiklik yapmayın. kendisi tablo ilişkilerini oluşturacaktır.

Gönderildi : 19/05/2012 16:26

Paylaş: