Forum

SQL site yayınlama

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL site yayınlama

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,540 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar;

SQL de hazırlanan bir web sitem var. Windows Server 2008 R2 üzerinden IIS ile sitemi yayınlamaya çalışıyorum. server üzerinde IIS rolü yüklü, ASP.NET 2.0 yüklü,

DB dosyaları lokalimdeki SQL SRV 2008'e restore ettim.Web alanı dosyalarımı aktardım.

IIS üzerinde SQL ile ilgili ayarlar nelerdir. Şu anda lokalde ve windows Authentication ile bağlanıyorum. SQL ile IIS arasında bir bağlantı yapmamız lazım ama nasıl sağlarız bunu gerek Application pool gerekse de site için.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 09/05/2012 18:59

(@servettarhan)
Gönderiler: 195
Reputable Member

arkadaşım sql bağlantı kodlarını server'a göre değiştirirsen çalışır aldığın hatayı yazabilirsin

Gönderildi : 09/05/2012 19:24

(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam SQL 2008 Windows Authentication olarak bağlanıyor. ve Web config içeriği aşağıdaki gibi.

Web Config bağlantı bilgisi :

<appSettings>
        <add key="Denizdb" value="Server=127.0.0.1;Database=Denizdb;User ID=administrator;Password=xxxxxxx" />
    </appSettings>

IIS üzerindeki "Bağlantı Dizeleri"

Server=127.0.0.1;Database=Denizdb;User ID=administrator;Password=●●●●●●●

Ayrıca birde Application Settings (Uygulama ayarları )buraya da birşey girmek gerekiyor sanıyorum.

Siteyi local'imde çağırınca aşağıdaki hatayı alıyorum.

'/' Uygulamasında Sunucu Hatası.

--------------------------------------------------------------------------------

Değer null olamaz.
Parametre adı: connectionString
Açıklama: Geçerli web isteği yürütülürken işlenmemiş özel durum oluştu. Lütfen hata ve kod içinde kaynaklandığı yer hakkında daha fazla bilgi almak için yığın izlemesini gözden geçirin.

Özel Durum Ayrıntıları: System.ArgumentNullException: Değer null olamaz.
Parametre adı: connectionString

Kaynak Hatası:

Geçerli web isteği yürütülürken işlenmeyen bir özel durum üretildi. Özel durumun kaynağı ve konumuna ilişkin bilgiler aşağıdaki özel durum yığını izlemesi kullanılarak belirlenebilir. 

Yığın İzleme:

[ArgumentNullException: Değer null olamaz.
Parametre adı: connectionString]
   Microsoft.ApplicationBlocks.Data.SqlHelper.ExecuteReader(String connectionString, String spName, Object[] parameterValues) +103
   Econtent.SqlDataProvider.GetSiteParameters(String ParameterKey) +108
   Econtent.Parameters.GetSiteSettings() +155
   Econtent.BasePage.get_Settings() +32
   Econtent.CDefault.Page_Load(Object sender, EventArgs e) +286
   System.Web.UI.Control.OnLoad(EventArgs e) +99
   System.Web.UI.Control.LoadRecursive() +50
   System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +627

Gönderildi : 09/05/2012 19:48

Paylaş: