Forum

Replicaiton sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Replicaiton sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
489 Görüntüleme
(@mehmetali_ates)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Sorunum şu : Websitem ve kullandığı database bir VPS üzerinde  ingilterede. Ben bu VPS'deki sql 2005 ile lokalde bir makinada bulunan SQL2005 Express'i replication yapmak istiyorum.

VPS üzerinde publisher tanımladım. Ancak lokalden subscription tanımlarken aşağıdaki hatayı alıyorum. Bunu problemi nasıl giderebilirim.

Subcription ile bağlanırken 192.168.1.1/Instance şeklinde deniyorum.

SQL Server replication requires the actual server name to make a connection to the server. Connections through a server alias, IP address, or any other alternate name are not supported. Specify the actual server name, 'HV504994\TMSQLSRV2005'. (Microsoft.SqlServer.Express.Replication.Utilities)

Gönderildi : 30/04/2012 17:41

(@mehmetguzel)
Gönderiler: 116
Estimable Member

Merhaba,

SQL Server'ı kurduktan sonra sunucu adını değiştirdiniz mi? Eğer sunucu adını değiştirdiyseniz bu sorunu yaşamanız normal. Sunucu adınızın değişip değişmediğini SSMS aracında aşağıdaki query i çalıştırarak analyabilirsiniz:

select @@servername ServerName1, serverproperty('servername') ServerName2

Eğer ServerName1 ve ServerName2 farklı ise bu sunucu adınızın SQL kurulduktan sonra değiştirildiğini gösterir. Bunun için SQL Server Adı Değiştirme de anlattığım şekilde sunucu adınızı SQL üzerinden  de değiştirmelisiniz.

Gönderildi : 02/05/2012 20:11

(@mehmetali_ates)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sunucu adı değişmedi.

İkiside aynı sonucu veriyor. 

Gönderildi : 03/05/2012 12:46

Paylaş: