Forum

SQL Management Stud...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Management Studio Sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,012 Görüntüleme
(@mustafadilmen)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim , daha önceden sürekli olarak PHP programlama dilinde çalıştım ve daha yeni yeni asp, asp.net , c# eğitimlerine başladım .

Bilgisayarıma SQL Server kurmam gerekiyor. Çoktan beri kullandığım Visual Studio 2010 zaten kurulum sırasında  kendisi SQL kurulumunda yapmıştı. Fakat SQL erişimim yoktu. SQL Server 2008 i olduğu gibi sistemden kaldırdım. Tekrar kurmayı denedim ama yine hatalarla karşılaştım.

Sonra son sürüm olan SQL Server2012 yi indirdim kurdum. Kurulum esnasında kurulumu anlatan detaylı makaleleri okuyarak hareket etmiştim hata yaptığımı sanmıyorum bu yüzden. Fakat SQL Server Management Studio ya giriş yapamıyorum. Haliyle veritabanı yönetimide yapamıyorum. Aşağıda ki ekranla karşılaşıyorum.

Bu sorunu nasıl aşabilirim  

İşletim sistemi : Win7 64 bit. 

SQL SERVER da aynı şekilde 64 bit versiyonu kurulu.

Gönderildi : 05/04/2012 01:08

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Eski sql'i sistemden kaldırdım demişsiniz fakat bazı parçalar kalmış olabilir. Visual studio 2010'u da kaldırıp o şekilde deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 05/04/2012 11:36

(@mustafadilmen)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Visual Studio yuda komple kaldırdım . program ekle kaldırda SQL e dair hiçbirşey yok. Tekrar denedim ama aynı hata. Sanırım işletim sistemim 64 bit diye. SQL server sürümüde 64 bit ama bi sıkıntı oldu. Başka bilgisayarda denedim 32 bit olarak sorunsuz kurdum. Galiba benimde 32 bite dönmekten başka çarem yok ?

Gönderildi : 10/04/2012 03:07

(@mehmetguzel)
Gönderiler: 116
Estimable Member

Setup dosyanının olduğu dizinde InstanceName alanındaki SQL2012 yi kendinize göre düzenleyip aşağıdaki kodu komut satırından çalıştırın:

setup.exe /action=uninstall /features=Tools /INSTANCENAME=SQL2012 

Ardından aşağıdaki kodu çalıştırın(SQL2012 yi kendinize göre düzenleyin):

setup.exe /action=install /features=Tools /INSTANCENAME=SQL2012 

Gönderildi : 30/04/2012 02:46

Paylaş: