Forum

Sql 2008 R2 sp1 hat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql 2008 R2 sp1 hata

5 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@niyaziaygun)
Gönderiler: 204
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba

SCCM 2012 kurulum öncesinde sql 2008 r2 kurulumunu yaptım. SP1 yüklemeye kalkışınca "your sql server 2008 r2 update operation is complete with failures" hatası aldım öncesinde server features hatasını verdi ardından yukarıda yazılan hata. sql de name pipe ve tcp ip ler de enable hale getirdim,servisi restart ettim fakat daha öncesinde kurdğum sccm 2012 yi bu sefer olmadı :).

şöyle bir hata da veriyor. completed updating mssqlserver. loglara ise bakamadım, makine kitlendi.

iyi çalışmalar...

Gönderildi : 02/04/2012 12:20

(@niyaziaygun)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam şöyle wmware üzerinde sccm 2012 kurmuştum. kaldırıp tekrar kurmak istedim fakat böyle bir hata aldım. loglara bakayım dedim fakat makineyi kitledi. sorun acaba system management container izinler ilgili mi? sonrasında da delegate ettim sccm bilgisayar hesabını ekleyerek. sonrasında bu container üzerinde security tabından sccm kurulu olan pc hesabına full izin verdim. this object and all descendent object i seçtim. gerekli izinleri de verdim. sql için de technet te yazan 2008R2 with sp1 CU 4 yazıyor. bir sonuçta elde edemedim.

http://www.windows-noob.com/forums/index.php?/topic/4422-using-sccm-2012-rc-in-a-lab-part-1-installation/  bu makaledeki kurulumu baz alarak yapmıştım.

Gönderildi : 02/04/2012 14:42

(@niyaziaygun)
Reputable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler. tekrar kurulumları yeniden yapacağım artık.

Gönderildi : 02/04/2012 15:11

(@niyaziaygun)
Reputable Member
Konu başlatıcı

forumlarda bununla ilgili bir cevapta bulamadım. muhtemelen system management container, delegasyon ile bir sıkıntı ya da dediğiniz gibi sql:).

Tekrar deneyip durumu güncelleştiririm.

Gönderildi : 02/04/2012 17:36

(@niyaziaygun)
Reputable Member
Konu başlatıcı

mission complete. Americalılar boşuna dememiş "no pain no gain"  acı yoksa kazanç yok. Kazancım ise sorunu çözmüş olmam. Sql ı kurulum sırasında farklı bir location a kurdum. Ayrıca Programlar altında 2008 r2 kurulumunda hem 2008 hem de 2008 r2 var??. Sql conf. manager altındaki name pipe ve tcp ip leri enable ettim ve oldu. Fakat sebep sadece bunlarmı bilemiyorum.name pipe ve tcp ip leri daha öncede enable etmiştim fakat olmamıştı.:).

Tekrar Teşeküürler

Gönderildi : 04/04/2012 03:32

Paylaş: