Forum

ID'leri Sıralamak

Bildirimler
Hepsini Temizle

ID'leri Sıralamak

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
820 Görüntüleme
(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, SQL server üzerinde çalıştığım tablo üzerinde zaman zaman silme işlemi yapıyorum ancak bu, verilerin ID sıralamasını bozuyor, yani veriler 1,2,4,5,8 gibi sıralanıyor bunları tekrar 1,2,3,4,5,6,7,8  gibi sıralayacak bir yöntem varmı görüşlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 20/03/2012 14:32

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba SQL den pek anlamam ama mantık olarak örneğin personel verileri çektiğin bir tablon var. 5. ID ahmet adında bir personel bulunmakta ve bu personelin başka bir tabloda maaş bilgileri olduğunu düşünelim. eğer 5.ID 4 e kayarsa diğer tablodan yanlış bir ID numarası çekmek zorunda kalacaktır. Buda hiç bir anlam ifade etmez. Örneği mysql den esinlenerek verdim. Tabii burada ki üstatlarımız sizi daha iyi aydınlatacaklardır. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 20/03/2012 15:08

(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Öncelikle cevap için teşekkürler Mehmet Bey, söyledikleriniz mantıklı ancak benim kullandığım tabloda öyle ilişkisel bir durum yok, ben malzeme bilgilerini yönetmek için bu tabloyu bağımsız olarak kullanıyorum, ancak dediğim gibi sıra bozulunca sıkıntı yaratıyor onun için bunları düzenli bir sıraya sokmam gerekiyor. 

Gönderildi : 20/03/2012 15:47

Paylaş: