Forum

Sql View Taşıma

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql View Taşıma

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,512 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Ürünler Veri tabanımda ki viewlerimi

Ürünler 2 adındaki veritabanıma taşımak istiyorum

bunu yapabilirmiyim ve bu ürünler2 deki viewlerimi ürünler database deki gibi

çalıştırabilirmiyim?

Gönderildi : 21/11/2011 14:26

(@selcukhuner)
Gönderiler: 208
Reputable Member

tabiki çalışır,

urunler2 db sinde aynı view create edilir.

şöyleki

use urunler2

go

create view urungoster

şeklinde başlayacak. urunler db sindeki taşımak istediğiniz view içeriğinde neler varsa komutun devamına yazmanız gerekiyor.

tabi view içinde kullanılan çeşitli table yada scalar fonksiyonlar varsa beraberinde onlarıda taşımanız gerekiyor.

Gönderildi : 21/11/2011 14:48

(@Anonim)
Konu başlatıcı

fakat benim urunler 2 vt  da hiç bir table yok sadece viewleri göstermek için açtığım bir database

veri tabanları ve ana view lar urunler vt da

seçtiğim bazı view leride urunler2 vt  aktarmak istiyorum ama dataları yine urunler vt çekecek

Gönderildi : 21/11/2011 14:54

(@selcukhuner)
Reputable Member

viewlar vt2 de olacaksa, tablolar vt1 de olacaksa, viewlar içindeki select cümlelerini en sonundaki from cümlelerini de düzenlemeniz gerekiyor.

aksi durumda vt2 deki viewlardaki select cümleleri vt2 deki tablolardan data çekmeye çalışacaktır.

select * from vt1.dbo.table adı şeklinde düzenlemeniz gerekiyor.

yada vt2 de view oluşturablirsiniz, içinde sadece select * from vt1.dbo.view adı şeklinde komut olur.

Gönderildi : 21/11/2011 16:49

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Selcukhun cevabın için çok teşekkür ederim, bunun daha kısa bi yöntemi var mı örneğin table 1 deki viewların hepsini table 2 ye aktarmak gibi,

çünkü şu an kullandığım 1800 e yakın view var ve hepsinde bu işlemi elle yapmaya kalksam uzun vakit alır .

Gönderildi : 21/11/2011 17:47

(@selcukhuner)
Reputable Member

view taşımak yeterli olmayacak.

söylediğim gibi viewlar taşındıktan sonra içindeki düzenleme yapılması gerekiyor.

1800 adet view da manuel yapmak mümkün değil.

db nin T-SQL komutları varsa create view, create table gibi script hali, bunun içinden select * from urunler gibi satırlar select * from vt1.dbo.urunler şeklinde düzeltmek gerekir.

Gönderildi : 21/11/2011 19:10

Paylaş: