Forum

SQL2005 EXPRESS'te ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL2005 EXPRESS'te LOGO GO PLUS Kurulumu ve LMAINENG Hata Mesajı

9 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
3,848 Görüntüleme
(@ORHANSAGCOLAK)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

İşletim Sistemimiz Windows 7 Ultimate, 32bit. GO PLUS kurulumunu
yaptık.  

GO PLUS Sistem İşletmeni bölümü çalışıyor ancak Ticari Sistem bölümüne girmek istediğimizde:

Error: Can not connect to LOGO SERVER at: IP adresimiz:32032 şeklinde LMAINENG hata penceresi geliyor. Bunun sebebi nedir? 

NOT: Bilgisayarım/Sağ tuş/Yönet/Hizmetler bölümünde LOGO GO PLUS Services penceresinde Hizmet Durumu:Durduruldu görülüyor, ama bir türlü Başlatılamıyor.

Port numarasını Windows Güvenlik Duvarının Gelişmiş Ayarlarından TCP/IP bölümüne de ekliyoruz. ama olmuyor.

GO PLUS Service tekrar çalıştırılmaya çalışınca aşağıdaki hata ekranı (WinLicense) geliyor.

The expiration date of your license has arrived. You need to renew your license key. Please, contact [email protected]

Bu LMAINENG hata mesajı neden gelir? Problem neden kaynaklanıyor olabilir.

Gönderildi : 17/11/2011 17:40

(@Anonim)
Gönderiler: 0

LMAINENG bu logonun ana  program dosyasıdır.

lisans hatası internet bağlantısı problemlerinden kaynaklanabilir. Ağ bağdaştırıcısını devredışı bırakıp deneyin.

SQL servisi çalışıyormu  kontrol edin. birde bu portu ayarlayabileceğiniz bir kaç SETUP olması lazım. tam bilmiyorum. Gri çarka benzer simgesi olan programlar.

unutmadan bilgisayarın ipsi değişmişse sorun yaşıyor olabilirsiniz. ip yerine netbios ismini kullanmaya bakın.

Gönderildi : 17/11/2011 18:28

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

• Program Files / LOGO / GO PLUS klasörü içerisindeki LGCONFIG dosyasını çift tıklayarak açın. 

• LGCONFIG çift tıklandığında karşınıza bir pencere gelecek.User Name: bu alana küçük harflerle  sa   yazın.Password: bu alana SQL kurulumu yaparken hangi şifreyi vermişseniz o şifreyi girin.İlgili alanlara bilgi girişi yapıldıktan sonra OK düğmesine basıldığında  Database/license server properties ekranı gelecek.

• Pencerenin  License Server Information başlığına tıklayın.  IP Address alanına eğer kişisel bilgisayarınıza kurulum yapıyorsanız  127.0.0.1 girin, birden fazla bilgisayar için  çoklu kurulum yapacaksanız (örneğin şubeleriniz için  ana bilgisayarınıza kurulum yapıyorsanız) Bilgisayarım/sağ tuş/Özellikler alanındaki bilgisayar adınızı IP Address alanına yazın.( server adı ya da ipsini yazmalısınız). Ok deyip bu ekrandan çıkın.

• Daha sonra servislerden ( start/run/services.msc) LOGO_GOPLUS_Service servisini stop/start edin. 
Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 19/11/2011 00:22

(@ORHANSAGCOLAK)
New Member
Konu başlatıcı

Tşk ler , Uğur arkadaşım. 

Gönderildi : 20/11/2011 03:45

(@canaltun)
Gönderiler: 8
Active Member

merhaba,

iki yerde kısaca sordum sizde yardımcı olursanız sevinirim, logo go plus'da cari hesap ekstresinde fatura detaylarını görebilyoruz ama detayında yer alan miktarların toplamlarını göremiyoruz.

Gönderildi : 24/12/2011 14:59

(@emretekin)
Gönderiler: 16
Eminent Member

resim li çözüm için bu adresden bakabilirsiniz arkadaşlar. aynı soru varı anlatımı uyguladım şuanlık sorun yok...
http://www.bilmuhasebe.com/dosyalar_depo/18112011_LMAINENG_Hata.pdf

Gönderildi : 19/07/2012 20:20

(@OzgurKalkavan)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Merhaba Herkese,

benimde şöyle bir sorum var şirketimizde logo go plus kullanıyoruz

içerden 5

dışardan 6 kullanıcımız mevcut dışardaki kullanıcılar uzak masaüstü ile server a bağlanıp kendi kullanıcılarıyla oturum açıp logoyu kullanıyorlar

ama benim istediğim logoyu kendi bilgisayarlarına kurup sql server ın adresini verip kendi bilgisayarlarından kullanmalarını istiyorum

böyle yapma imkanımız var mı ? varsa nasıl ? şimdiden teşekkürler herkese 

Gönderildi : 08/08/2012 17:53

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

logoyu bu şekilde kullanma şansınız yok.

ancak logo.exe kısayollarını masaüstlerine atıp terminal tanımları yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 12/08/2012 15:30

(@SelimULUSOY)
New Member

Merhabalar;

Biraz geç oldu ama 🙂 

Bahsettiğiniz şekilde yapılabilir. Yani programı kişilerin istediği bilgisayara kurup, internet üzerinden sql datalarını sql üzerinden server ip adresini vererek okutabilirsiniz. Bunun sql içerisinden ayarları mevcut. Ama uzak masa üstü kadar hızlı olmayacaktır.  Benim size önerim ise server kiralamaktır. 1000 mb çıkış ile gayet sağlıklı ve hızlı çalışmaktadır. Hatta şöyle belirteyim 10 logo kullanıcısı 10 aktif diğer uygulamalar için toplam 20 kullanıcılı bir firmaya kurdum. Hiç problem çıkartmadı ve hala sorunsuz kullanıyorlar. Günümüz bulut teknolojisi ve sanal sunucu teknolojisi maliyet ve güvenlik açısından son derece güzel sistemler.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 10/01/2013 02:55

Paylaş: