Sql server 2005 Sta...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql server 2005 Standart Sp3-Backup farkları ?  

  RSS
Murat SURTEM
(@MuratSURTEM)
Üye

Merhabalar.

Detach-attach

Backup-Restore

Copy database

Canlı olarak üzerinde netsis bulunan bir SQL server 2005 var (Windows Server 2008 R2 de koşuyor) Bu SQL Server içinde daha önceki yazılımcı arkadaşların artık bıraktığı bir sürü Database var.Bunları yarım kalan projelerde kullanıcam.Bu yüzden lap topa SQL Server 2005 Standart Sp3 kurdum (windows 7 64 bit)  Kaynak Serverdan istediğim database i en sağlıklı ve içindeki herşeyi ile birlikte nasıl kopyalarım ? Üç tachkombinasyondan hangisini kullanmam faydalı ?

 Copy database i kullandım ancak sürekli execute SQL Agent Job kısmında hata verip bırakıyor.Detach-attach sanırım kes yapıştır gibi bir durumda..Peki Backup-Restore bu konuda bana yardımcı olurmu ? Son olarak iki farklı makinada çalışan SQL server lar arasında copy database kullanarak nasıl yapılıyor bu kopyalama, yukarıda dediğim gibi ana makinede copy işlemi Execute SQL Agent job Kısmın hata veriyor.

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler..

Alıntı
Gönderildi : 27/10/2011 14:57
Mehmet GÜZEL
(@mehmetguzel)
Üye

Detach işlemi sonucunda mevcut sunucuda veritabanı kalmaz. Veritabanı Attach edilen sunucuda olmuş olur. Her iki sunucuda da veritabanım olsun diyorsanız backup restore tavsiye ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/10/2011 16:51
Paylaş: