Forum

SQL 2005 intance na...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL 2005 intance name hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@SAHINCIKRIKCIOGLU)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sql server 2005 kurulu makına da sebeplı sebepsız yapılan hatalardan kaldırılma gerektı,kaldırdım sql server 2005 hıcbırse yer de su an calısmıyor fakat yenıden kurma ıstedıgım de ıntance name hatası verıyor ve kurulumu kesıyor...

BU HATA HAKKIN DA BILGI SAHIBI OLAN VAR MI?

Kullanmak ıstedıgım program geregı default olarak kurulum yapmalıyım,fakat musade etmıyor,ve yarı da kesıp atıyor

epeyce saatır ugrasıyorum fakat cozum bulamadım..

Sanırım daha once sql ıcın de yer alan bır ısımle kurulum olmasın dan dolayı aynı ısımle kurmama musade etmıyor,eskı depolanmıs ısımlerı nereden sılecegımı de bulamadım... 

Lutfen konu hakkında yardımcı olun.....

Gönderildi : 23/09/2011 05:49

(@melihaltun)
Gönderiler: 197
Estimable Member

Data larının yedeği önemli değilse kurulumunu yaptığın dizindeki sql server  dosyalarını silersen hata almayacaktır.

Gönderildi : 23/09/2011 11:42

(@SAHINCIKRIKCIOGLU)
Active Member
Konu başlatıcı

onu da denedım ustadım,sql olarak ne regedıtte ne p.fıles de hıcbır dosyası kalmadı,fakat yenı kurdugum da default olarak kurmuyor bır de kurulum sonrası m.s.express den sısteme logın oldugum da eskı kurulum da kullandıgım ısımler hala duruyor,sorun da ıste tam burada eskı ınstance name olarak kurmaması...

Gönderildi : 23/09/2011 16:44

(@SAHINCIKRIKCIOGLU)
Active Member
Konu başlatıcı

sanırım regeditte yer alan bır bolum de bu ısımlerı saklmıyor bunu bulmalıyım.....

Ama bulamadım :S 

Gönderildi : 23/09/2011 16:46

(@mehmetguzel)
Gönderiler: 116
Estimable Member

Windows Install Clean Up tarzı programlar ile tamamen kaldırıp yeniden kurabilirsiniz.

Gönderildi : 23/09/2011 20:12

Paylaş: