Forum

SQL Server 2000 Tes...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Server 2000 Testi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

SQL server 2000 üzerinde logo programını çalıştırıyoruz. İşletim sistemi server 2003 SE. SP2. Logo programı çok yavaş çalışıyor. SErver üzerindeki kaynakların ve networkün kullanımı takip ediyorum herhangi bir problem yok. Bu nedenlede SQLin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek istiyorum. SQL'imin düzüenli çalışıp çalımadığını herhangi bir hatasının olup olmadığının analizini yapabileceğim bir tool ya da yöntem var mı? SQL server 2000 nin sadece kurulumunu biliyorum. Buna göre yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Teşekkürler

Gönderildi : 06/03/2008 01:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

http://www.sql-server-performance.com/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/03/2008 01:49

(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler

Gönderildi : 06/03/2008 12:23

(@onureray)
Gönderiler: 37
Eminent Member

birde SQL profilerı denemeni tavsiye ederim. bu arada genelde yavaşlık birde işletim sisteminde yüklü herhangi bir antivirüs veya buna benzer toollar yüklüyse gerçekleşir. böyle bir antivirüs varsa bunu disable edip dene. sonrasında sql dosyaları antivirüsten exclude et. eğer böyle bir olay yoksa tamamiyle profilerı tavsiye ederim. agent ile ilgili bir sıkıntı yaşıyor olma ihtimalinde var. genelde yavaşlık sebebi bu oluyor. servicelerde auth. kısmını değiştirip denersen bu da çözüm olabilir.

Gönderildi : 10/03/2009 13:31

Paylaş: