Forum

Sql 2000 bağlantı s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql 2000 bağlantı sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
477 Görüntüleme
(@ahmetvural)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Kullanmış olduğumuz nebim programı sql 2000 üzerinde çalışmaktadır. 2008 kurulu server,üzerinde sql2000 sp4'ü kurulu,1 gün çalıştı ama daha sonra prgrama bağlanmaya çalıştığım zaman sa bağlantısı başarısız diyor,sa şifresini değiştirmeye çalıştığım zamanda (Microsoft SQL-DMO (ODBC SQLState : 42000) Error 2812.böyle bir hatayla karşılaşıyorum.sql 2000'i yeni kurduğum zaman çalışıyor gün içerisinde aynı sorun tekrar ediyor.server'ı yeniden kurdum sorunla tekrar karşılaştım.Edindiğim bilgilere göre bir tane trojen virüsü sistemdeki sa kullanıcısının şifresini etkisiz hale getiriyor.Şuan sistemimde öyle bir sorun yok acaba sql 2000 kurulum dosyalarındamı bir sorun var çözemedim.Yardımlarınızı bekliyorum.,Şimdiden teşekkürler .

Gönderildi : 07/09/2011 15:27

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Kullanmış olduğumuz nebim programı sql 2000 üzerinde çalışmaktadır. 2008 kurulu server,üzerinde sql2000 sp4'ü kurulu,1 gün çalıştı ama daha sonra prgrama bağlanmaya çalıştığım zaman sa bağlantısı başarısız diyor,sa şifresini değiştirmeye çalıştığım zamanda (Microsoft SQL-DMO (ODBC SQLState : 42000) Error 2812.böyle bir hatayla karşılaşıyorum.sql 2000'i yeni kurduğum zaman çalışıyor gün içerisinde aynı sorun tekrar ediyor.server'ı yeniden kurdum sorunla tekrar karşılaştım.Edindiğim bilgilere göre bir tane trojen virüsü sistemdeki sa kullanıcısının şifresini etkisiz hale getiriyor.Şuan sistemimde öyle bir sorun yok acaba sql 2000 kurulum dosyalarındamı bir sorun var çözemedim.Yardımlarınızı bekliyorum.,Şimdiden teşekkürler .

Bizde uzaktan erişim bir SQL sunucuda sürekli sa şifresi deneme istekleri nedeni ile performans sorunu yaşıyorduk sa kullanıcısını disable edip yeni bir kullanıcı açtık o kullanıcıyı bilmedikleri için deneme yapamadılar. Bu şekilde bir çözüm sizin işinizede yarayabilir. Denemenizi öneririm.

Gönderildi : 07/09/2011 16:32

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Veritabanında restore veya backup işlemi yapıyor olabilir misiniz?

Gönderildi : 11/09/2011 02:19

Paylaş: