Forum

Vpn İle Sql Serverd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vpn İle Sql Serverdan dataya ulaşamıyorum

11 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
601 Görüntüleme
(@eneskohle)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar vpn uyumlu aynı marka ve model iki tane modem aldım 661-H bunları vpn sayesinde birbirine bağladım monitörden baktığımda vpn bağlantısında bir sorun yok direk olarak bağlana biliyorum karşı tarafa ping de atabiliyorum server olarak kullanılan bilgisayar Windows 7 işletim sistemi yüklü ıp yi otomatik olarak alıyor 192.168.1.35 alıyor. server pc bağlanıtkende bu ıp ile bağlanıyorum bir sorun olmuyor ama nebim winner kullanıcısıyız ve dataları vpn araçılığıyla okutmam gerekiyor veri kaynakları ayarlarını yapamıyorum orda bana hata veriyor hata ise ;

Microsoft SQL Server ODBC Sürücüsü Sürüm 06.01.7600

Bağlanılabilirlik sınamaları yapılıyor...

Bağlantı kurulmasına çalışılıyor
[Microsoft][ODBC SQL Server Driver][TCP/IP Sockets]Belirtilen SQL server bulunamadı.

SINAMALAR BAŞARISIZ OLDU!

Nebimden bağlandığımda ise şu hatayı alıyorum;

[a href= http://goo.gl/mc9cY ][img src= ][/a]

Gönderildi : 30/06/2011 16:15

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Öncelikle özelden bu şekilde bir mesaj göndermeyiniz forum üzerinde post açınız.

İkinci olarak sunucunun dns adresini bağlanmayan makinede manuel olarak girip tekrar deneyin ve sonucu forumda paylaşın.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 30/06/2011 20:31

(@eneskohle)
Active Member
Konu başlatıcı

192.168.2.2 verdim IP yi sonra karşı tarafa  ping atamadım

Gönderildi : 30/06/2011 20:47

(@doganbayraktar)
Noble Member

Merhabalar

Belki bu program için modemde port tanımlamanız gereklidir nebim ile görüştünüz mü ?

Bir diğeri de http://support.microsoft.com/kb/917664/tr  makale işinize yarar sanırım.

kolay gelsin

Gönderildi : 30/06/2011 21:15

(@eneskohle)
Active Member
Konu başlatıcı

Nebim Bu konu Hakkında Kendimiz gelelim diyorlar kendileri geldiğindede 100 $ alıp gidiyorlar o yüzden onları çağırmıyoruz sql serverdan TCP/IP ayarlarını yaptım bu makalede şöyle bir ibare yer almakta 957097 Güvenlik güncelleştirmesi yüklendikten sonra uygulamalar yerel NTLM kimlik doğrulama istekleri yaptığınızda, Microsoft SQL Server veya ınternet ınformation Services (IIS) gibi uygulamalar başarısız olabilir.

sanırım ODBC ayarlarından birşeyler yapmam gerekiyor sqle ulaşmak için

Gönderildi : 30/06/2011 21:44

(@doganbayraktar)
Noble Member

ODBC ayarlamadıysanız sunucuyu gösterip zaten bağlanamazsınız.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 30/06/2011 22:09

(@eneskohle)
Active Member
Konu başlatıcı

ODBC Yİ NASIL AYARLICAM ? BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM TESEKKÜRRLER

Gönderildi : 30/06/2011 22:13

(@doganbayraktar)
Noble Member

ODBC Yİ NASIL AYARLICAM ? BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM TESEKKÜRRLER

İlk önce client domainde olmalı daha sonra ise system dsn den sql sunucunun ip adresini girip (tabiki sql)de database hangi isimle açılmış ise onu harfiyen yazmalısınız ve sonuç itibariyle bağlantıyı gerçekleştirin.

Gönderildi : 30/06/2011 22:39

(@eneskohle)
Active Member
Konu başlatıcı

ALDIĞIM HATA  BU OLDU TESEKKÜRLER

Gönderildi : 30/06/2011 22:59

(@doganbayraktar)
Noble Member

Ortamda Active Directory varsa kullanıcı açıp makineyi domaine alın

Gönderildi : 30/06/2011 23:08

(@eneskohle)
Active Member
Konu başlatıcı

YARDIMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER YAPTIĞIM BİR HATA VARMIŞ ODA WİNDOWS 7 İLE BAĞLANIRKEN DİREK IP LE BAĞLANMIYORMUŞ KULLANICI ADI VE PAROLASI OLMASI LAZIMMIŞ GÜVENLİ GÖREBİLMESİ İÇİN WİN7 NİN OLAN KULLANICIYA PAROLA OLUŞTURDUM HER İKİ PC YEDE UZAK BAĞLANTI YAPTIM ŞİFRE SORDU. ŞİFREYİ YAZDIM VE DİREK BAĞLANDI SONRADA NEBİM VERİ TABANINDAN ODBC AYARLARINI YAPTIM ÇOK İYİ ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR TEŞEKKÜRLER

Gönderildi : 04/07/2011 14:28

Paylaş: