Forum

Ms Sql Recovery

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ms Sql Recovery

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
379 Görüntüleme
(@gokhanavci)
Gönderiler: 53
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba; Hastanemizde Röntgen verilerinin tutulduğu mssql server 2005 var.durduk yere clientler vtyi görmüyordu bende yanlışlıkla tüm verilerin oldugu vtyi sildim.bunu kurtarmam mümkünmü?yardımcı olursanız sevinirim. hemde çok acil..

Gönderildi : 28/06/2011 15:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bunların backupları varmı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/06/2011 15:31

(@gokhanavci)
Gönderiler: 53
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba; malesef yedekleri yok

Gönderildi : 28/06/2011 16:00

(@FiratDONMEZ)
Gönderiler: 156
Estimable Member

Backup yok ise Recovery de yoktur (( Bu noktaya kadar kotu haber verdim biliyorum.Fakat her halukarda disklerdeki silinmis veriler kurtarilabilr. Bunu yapan 3.Party yazilimlar vardir.Fakat bu noktada en kritik olan sey dogru yazilimi secmeniz.Aksi takdirde her yazilim kendi algoritmasi ile disk yuzeyini tarayacagi icin diski daha kotu duruma getirme ihtimali vardir.Eger bir oneri isterseniz ben bu isi profesyonel bir yere yaptirmanizi tavsiye ederim.Biraz maaliyetli bir durumdur ama Turkiye sartlarinda %80-%90 arasinda bir kurtarma olabildigini bunuda gayet iyi yapan firmalar oldugunu biliyorum.

Simdiden kolay gelsin

Gönderildi : 28/06/2011 16:08

Paylaş: