Forum

Sql 2000 attach Err...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql 2000 attach Error 5172

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,855 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar. Daha önce Sql 2000 Standart Edition da bulunan veritabanımızı başka bir pc de bulunan yine Sql 2000 Standart Edition a attach yaparken;

"Error 5172: The heather for file 'D:...' is not a valid database file header. The PageAudit property is incorrect."

hatası alıyorum. Datayı aktaramıyorum. Bu hata ile ilgili bilgi verebilirseniz sevinirim. Herkese teşekkürler.

Gönderildi : 11/05/2011 20:22

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Veritabanı dosyalarınız hasar görmüş olabilir.Veritabanınızın bir yedeği var mı?

Gönderildi : 11/05/2011 23:41

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Başka yedek yok. Zaten bu veritabanını recovery ile kurtarmıştık. Acaba bozuk kurtarılmış olabilirmi. Bozuksa program ya da çözüm öneriniz var mı. Saygılar.

Gönderildi : 12/05/2011 16:59

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Öncelikle orijinal sunucu üzerinde bu veritabanı dosyasını tekrar attach edebiliyor musunuz?Eğer yapılabiliyorsa o zaman backup dosyası oluşturunuz.

İkinci olarak orijinal veritabanı sunucusunun patch seviyesi hedef veritabanı sunucusundan daha yüksekse , buna benzer hatalar ortaya çıkacaktır.Bunuda kontrol ediniz.

Saygılar,

Gönderildi : 14/05/2011 14:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Veri kurtarmayla ilgili bir kaç program buldum fakat tamamı ücretli versiyon olsuğundan alternatif olarak forumumuzda Rahmi DILLI hocamızın paylaştığı konuyu inceleyerek veritabanını yeni veritabanına aktardım.Çok teşekkürler ilginize.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/693.aspx

Gönderildi : 17/05/2011 14:42

Paylaş: