Forum

Sql 2000 Enterpris...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql 2000 Enterprise XP de calisiyor ama Nasil ?

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
471 Görüntüleme
(@kubilayozgur)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Degerli Arkadaslar,Ustatlar..

Bircok makaleyi okudum ve Windows  xp de sadece desktop engine calisagi yada en azindan Sql 2000 enterprise kullanamayacagim yaziyor.Bunu bende denedim ve hakaten yukleyemedim.Yanliz soyle bir durum var.Su an bu makina Windows xp ve uzerinde sql server kurulu.Baslat/programlardan girdigimde Enterprise manager sekmesini goruyorum ve girdigimde tum databaseler i gorebiliyorum.Arti bir logo demosu icinde laptapumda kurulu olan xp ye Sql server enterprise kurmuslardi.Ondada baya calistim fakar format attiktan sonra bir turlu kuramadim.Internette bayadir arastiriyom ama bir yanit bulamadim.Kisacasi sormak istedigim bu nasil oluyor ?..

Tesekkurler..

Gönderildi : 14/06/2008 23:37

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Ben sorunuzu tam olarak anlayamadım :S hata nedir neden yükleyemiyorsunuz ben yükleyip çatır çatır kullanıyorum 🙂

Bir sorun oluyor bazen programlar açıkken kurulmuyor vs bunun içinde bilgisayarı restart ettikten sonra hemen setup.exe yi çalıştırsan oluyor..

Sql 2000 Personel Edition kurmayı dene birde logo da sorun yaşamazsın.

Gönderildi : 15/06/2008 00:42

(@kubilayozgur)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sql Enterprise kurmak istedigimde, Setup calistiktan sonra server secenekleri aktif halde gelmiyor.Sadece Client connection secebiliyorum.

Gönderildi : 15/06/2008 13:13

(@kubilayozgur)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu kadar zor sorularda cok yardimci olduklari icin cozumparktaki usta arkadaslara teskkurler ozelliklleee ilgilerine(!)...

Gönderildi : 16/06/2008 22:02

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba. 

SQL Server 2000 Enterprise ve standart sürümleri server tabanlı işletim sistemlerinde çalışır.

SQL Server 2000 evulation edit., workgroup edition ve developer edition server tabanlı işletim sistemleri yanında XP ve windows 2000 üzerinde de çalışabilir.

SQL Server 2000 personel edition ve MSDE ise yukarıdaki tüm işletim sistemlerine artı olarak win98 ve windows me üzerinde de çalışır.

Bu bilgilere göre yorumunuzu yapabilirsiniz.

Gönderildi : 16/06/2008 22:16

(@mustafakasikci)
Noble Member

Serhat hocam Xp de SQL 2000 PERSONEL çalışıyor yalnışmıyım ? Kuruyorum kullanıyorum :S

Gönderildi : 17/06/2008 11:49

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Sen kurarsında çalışmaz mı Mustafacım 🙂

SQL Server 2000 personel edition ve MSDE ise yukarıdaki tüm işletim sistemlerine artı olarak win98 ve windows me üzerinde de çalışır.

demişim. yani bende farklı bişey söylememişim.

Gönderildi : 17/06/2008 12:25

(@mustafakasikci)
Noble Member

Sen kurarsında çalışmaz mı Mustafacım 🙂

demişim. yani bende farklı bişey söylememişim.

Est. Abicim 🙂 uyanamadım daha demekki 🙂
Teşekkürler.

Gönderildi : 17/06/2008 12:28

Paylaş: